Üniversite Öğrencileri Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Afiş Yarışması

Üniversite Öğrencileri
Üniversite Öğrencileri Afiş Yarışması

Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim gören herkesi kapsamaktadır. Yarışma bireysel katılıma açıktır.

Yarışmaya bireysel olarak en fazla 2 afiş ile katılım sağlanabilir.

18 yaşından küçük katılımcıların katılım formlarında veli/vasi onayı olması zorunludur. Bu yarışmacıların yarışmalarda dereceye girmeleri durumunda ödüllerini veli/vasileri ile birlikte almaları gerekmektedir.

Aşağıdaki Kurallara Uymanız Gerekmektedir
Eserin/eserlerin ve içeriğinde kullanılan her türlü materyal/materyallerin bizzat katılımcı tarafından üretilmiş veya kullanım haklarının katılımcıda olması gerekmektedir. Eserin daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmamış, afişin tamamı ya da bir bölümü kopya edilmemiş, özgün ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.
Yarışmaya katılım, online başvuru ile yapılacaktır. Online ortamdaki formun içeriğinin doğruluğundan katılımcı sorumludur.

Eserlerinizi Aşağıdaki Kriterlere Uygun Oluşturmalısınız
Eserlerde, uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde kullanımı gösteren resimler veya kullanım şekli hakkında bilgi veren ifadeler kesinlikle kullanılmamalıdır.
Afişlerde herhangi bir slogan bulunmayabilir. Ancak, afişler görselin anlam bütünlüğünü sağlayacak bir sloganla birlikte de yapılabilir.
Eser; hedef kitleye yönelik özgün, net ve akılda kalıcı ve etkileyici mesajlar içermelidir. Özellikle üniversite gençliği arasında uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı konusunda farkındalık yaratacak tutumları vurgulamalı ve bu hedef doğrultusunda eserin fikri altyapısı ile bütünlüğü sağlanmalıdır. Afişler için üretilen tüm ürün ve hizmetler, bu fikri altyapı ve bütünlük çerçevesinde hazırlanmalıdır.
Hazırlanacak materyaller mantıksal bir bütünlük içerisinde verilmelidir.
Afişler, işletim sistemi sınırlaması olmadan dijital ortamda hazırlanmalıdır. Çalışmalar için teknik serbesttir, ancak basım, çoğaltım ve dijital ortamda yayımlamaya uygun olmalıdır. Katılımcılardan yüksek çözünürlüklü, görüntü deformasyonuna uğramamış çalışmalar beklenmektedir. El çizimi ile üretilmiş tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Afişlerin hiçbir bölümünde reklam içerikli veya sponsora ait olabilecek logo ve herhangi bir markayı temsil edebilecek görsel içerik bulunmamalıdır. Afişlerin yapımı için hiçbir şekilde sponsor kullanılmamalıdır.

Eserlerin Son Teslim Tarihi 1 Mayıs 2022 Pazar Günü Saat 18:45 ‘tir…

narkoyarisma.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin