Üniversite Öğrencileri Şehrimin Kahramanı Şehrimin Şehidi Kısa Film Yarışması

Bakanlığımız İl Müdürlüklerimiz ve Genel Müdürlüğümüz tarafından büyük bir özveri ile devam eden, şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaretlerimiz sırasında şehitlerimiz adına sayısız ibret verici yaşanmışlıklarla karşılaşmaktayız. Günümüz jeo-politik şartlarının, milli manevi değerleri canlı tutmayı bir gereksinime dönüştürdüğü hususunun ise her birimiz farkındayız.

Her iki gerçeği birlikte değerlendirdik ve şehitlerimizin destansı fedakarlıklarını ve örnek hayatlarını yazılı ve dijital bir eser olarak ölümsüz kılmak, çocuklarımıza ve gençlerimize, bu hikayelerden çıkan derslerle hayatlarını şekillendirmelerine katkıda bulunmak amacıyla “81 İlden 81 Şehidimizin Kahramanlık Destanları” isimli kitap çalışmamızı tamamladık.

Söz konusu eserin, 81 ilimizdeki Üniversitelere ve kütüphanelere ve ilgili kurumlara dağıtımlarını da gerçekleştirdik. Kitaba dijital olarak www.kahramanlikdestanlari.org internet sitesinden ulaşmak mümkün. Şimdi ise; Kahramanlarımızın hikayelerini, kısa film yarışması ile daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz. İstiyoruz ki sinemanın çok boyutlu dili ile şehitlerimizin üstün insani vasıflarını toplumumuzun tüm kesimlerine aktaralım.

81 İlden 81 Şehidimizin kahramanlık hikayelerinin anlatıldığı www.kahramanlikdestanlari.org internet sitesinde bulunan ‘Kahramanlık Destanları’ kitabında yer alan şehitlerimizin hikayeleri.

KİMLER KATILABİLİR?
Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimine devam edenler ve yurtdışında üniversite öğrenimi görmekte olan tüm Türkiye
Cumhuriyeti vatandaşları katılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 − 19 =