Üniversite Öğrencileri İnfografi Yarışması

Üniversite Öğrencileri
Üniversite Öğrencileri İnfografi Yarışması

CEİM Veri Portalı İnfografik Yarışması başlıyor!

Lisans ve/veya yüksek lisans öğrencisi misiniz?
Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı veriyi önemsiyor musunuz?

AB tarafından finanse edilen ve CEİDizler Projesi kapsamında yürütülen infografik yarışmamıza katılmanızı bekliyoruz!

CEİM Veri Portalı Yarışmasına katılarak jüri üyeleri tarafından yapılacak değerlendirmenin sonucunda:

Birinciye iPad tablet
ikinci ve üçüncüye ise iPad mini hediye edilecektir.

Bu yarışma Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye’deki Katılımcı Demokrasinin Güçlendirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi Faz II-CEİDizler Projesi kapsamında yürütülmektedir.

Yarışmanın Amacı

İnfografik yarışması cinsiyet eşitliğine duyarlılık konusunda genel farkındalığın artmasına katkıda bulunmak ve toplumsal cinsiyet verileri temelli savunuculuk faaliyetlerini geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir.

Kapsadığı İller

Tüm Türkiye

Kimler Başvurabilir?

Lisans ve/veya yüksek lisans eğitimi gören tüm üniversite öğrencileri

Son Başvuru Tarihi

31 Ekim 2022 Saat 23.59

Ödüller

Bağımsız jüri üyeleri tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından birinci olan adaya iPad Tablet; ikinci ve üçüncü olan adaylara ise iPad Mini hediye edilecektir.

Yarışmaya Katılım Kuralları ve Diğer Bilgiler

İnfografik çalışmasının tasarlanma sürecinde CEİM Veri Portalı’nda yer alan 17 tematik alanın en az bir tanesinden faydalanılması zorunludur.

İnfografik yarışmasına katılım ücretsizdir.

Yarışmaya sadece bireysel olarak yapılacak başvurular kabul edilecektir.

Birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecesiyle ödül almaya hak kazanan başvuru sahipleri infografiklerin kullanım haklarını Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği’ne devredecektir.

Başvuru sahipleri aynı eserle diğer yarışmalara başvuruda bulunmamalıdır. Daha önce diğer platformlarda kullanılan eserlerle yarışmaya katılım sağlanamaz. Başka kaynaklardan da alıntı yapılması durumunda kullanılan kaynağı referans göstermek zorunludur.

İnfografiklerde kullanılacak görseller telif haklarını ihlal etmemelidir ve özgün olmasına dikkat edilmelidir.

Başvuru özeti ve Poster özellikleri: Başvuru iki bileşenden oluşmaktadır. Başvuru özeti kapsamında sunulan infografiğin amacına dair en çok 500 kelimeden oluşan açıklayıcı bir özet sunulmalıdır. Bu özetin yanına dikey boyutta, PDF, PPTX, JPG, TIFF veya PNG formatlarından birinde, yüksek çözünürlükte, yaratıcı, farklı renklerin, tasarımsal çizgilerin ve görsellerin kullanıldığı bir formatta hazırlanan infografik poster eklenmelidir. İnfografik üzerinden verilen mesaj okuyucu tarafından açık, anlaşılabilir ve ilgi çekici nitelikte olmalıdır.

Başvuru: Başvurular dijital olarak yarisma@ceid.org.tr adresine gönderilmelidir. Konu kısmına başvuru sahibinin adı, soyadı ve infografik poster yazılmalıdır.