Üniversite Öğrencileri Arası VI.Makine Halısı Tasarım Yarışması

Halısı Tasarım Yarışması

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAİB) tarafından, sektörün önemli ihtiyaçlarından biri olan halı desen tasarımı ve uygulaması alanında insan kaynağı kapasitesinin yükseltilmesi ve istihdam edilecek tasarımcıların yetiştirilmesini sağlamak amacıyla farklı çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda, Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu (GAÜN) ile işbirliği halinde Makine Halısı Tasarım Yarışması düzenlenmektedir.

Bu yıl altıncısı düzenlenecek Makine Halısı Tasarım Yarışması’na tüm genç tasarımcıları davet ediyoruz.

Son Başvuru Tarihi 17 Mayıs 2019

BAŞVURU KOŞULLARI

Yarışmaya katılım için başvuracak adayların;

Üniversitelerin Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü bölümlerinde (bölüm sınırlaması olmaksızın) öğrenci olmaları veya en fazla 1 yıl önce mezun olmuş olmaları,
Yarışmanın düzenlendiği dönemde herhangi bir firmada veya yarışmayı düzenleyen kurumlardan birinde çalışıyor olmamaları,
Daha önce düzenlenen “TASARLAYIN DOKUYALIM” yarışmalarında ödül almamış olmaları,
Yarışma jürisinde görev alan üyelerin yakınları ile bunların çalıştığı kurumlarda çalışan bir kişi olmamaları gereklidir.

TEKNİK KOŞULLAR

Yarışmaya katılım için konu veya tema kısıtlaması bulunmamaktadır.
Yarışmaya katılım bireysel olarak gerçekleştirilecektir.
Yarışmaya bir kişi, en fazla 2 (iki) desen çalışması ile başvuru yapabilir. Ancak iki eserinin de finale kalması durumunda I. Jüri Değerlendirmesi sonrasındaki puanı yüksek olan eseri finale kalmış sayılacaktır.
Yarışmaya başvurusu yapılacak eserler, daha önce hiçbir yerde kullanılmamış, ödül almamış, kopya edilmemiş olmalıdır. Benzer ya da alıntı olduğu belirlenen eserler yarışma dışı kalacaktır. Bu konuda oluşacak her türlü hukuki sorumluluk katılımcıya aittir.
Yarışmaya katılacak eserler üzerinde öğretim elemanlarının genel bilgilendirme ve tavsiyede bulunma dışında fiilen bir katkıları bulunmayacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ
Yarışmaya başvuru yapmak için http://www.tasarlayindokuyalim.org/basvuru-formu.html adresine müracaat ediniz ve bu sayfada yer alan başvuru adımlarını uygulayınız.

ÖDÜLLER
Yarışma finalinde dereceye girenlere GAİB tarafından aşağıda belirtilen ödüller verilecektir:
Birincilik Ödülü 15.000 TL
İkincilik Ödülü 11.000 TL
Üçüncülük Ödülü 8.000 TL
Dördüncülük Ödülü Dizüstü Bilgisayar
Beşincilik Ödülü Dizüstü Bilgisayar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin