Üniversite Öğrencileri arası “Tasarıma Değer” Tasarım Yarışması

Tasarım Yarışması
Üniversite Öğrencileri arası Tasarım Yarışması

Değişen dünyayla birlikte daima kendini yenileyen tasarım kavramı her geçen gün sınırlarını genişletmeye devam ediyor. Hayal gücümüzün ve bakış açımızın farklı bir boyut kazandığı şu günlerde, tasarımın ve tasarımcının ruhu da yeniden şekilleniyor. Toplumların izlenimlerini ve duygularını yansıtmak açısından güçlü bir araç niteliği taşıyan tasarımlar, şüphesiz ki bu değişimin en iyi örneklerini gözler önüne seriyor. Toplumdaki bireyleri ve tüm toplumları bir araya getirme gücüne sahip olan tasarımcılar ise değişen dünya düzeniyle birlikte yeniden düşünmeye, hayallerini tazelemeye ve kendi “Yeni Dünya”larını tasarımlarına yansıtmaya yöneliyor. Peki genç tasarımcıların Yeni Dünya’dan beklentileri nasıl şekilleniyor? Geleceğin tasarım ruhu içinde neler saklıyor? Ve sen yenilikçi ruhunla kendi Yeni Dünya’nı tasarlamaya ve sınırları ortadan kaldırarak , “Tasarıma Değer” katmaya hazır mısın?

“Tasarıma Değer” yarışması Sümaş Tekstil San. Tic. A.Ş bünyesinde yer alan Cotton Box tarafından düzenlenen bir tasarım yarışmasıdır. Üniversitelerin Moda Tasarımı, Geleneksel Türk El Sanatları, Grafik Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Endüstriyel Ürünleri Tasarımı, Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin katılacağı yarışmada, katılımcılardan “Yeni Dünya” temasıyla nevresim deseni tasarlamaları isteniyor. Ev tekstili sektöründe yeni tasarımcılarının yetiştirilmesini desteklemek amacıyla düzenlenen “Tasarıma Değer” yarışması, ev tekstilinde tasarım kavramını ön plana çıkarmayı, tasarıma ve tasarımcıya değer katmayı ve tasarım alanında kariyer yapmak isteyen genç yeteneklerin yolunu aydınlatmayı hedefliyor.

 

Üniversite Tasarım Yarışması
Tasarım Yarışması

KATILIM KOŞULLARI
Yarışma katılımı için ön şart üniversitelerin Moda Tasarımı, Geleneksel Türk El Sanatları, Grafik Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Endüstriyel Ürünleri Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinde eğitim gören öğrenci olmaktır.

Yarışmaya katılacak olan öğrencilerden öğrenci belgesi istenecektir.

Yarışma başvuru sürecinin www.tasarimadeger.com web sayfası üzerinden tamamlanması gerekmektedir.

Yarışmanın teknik koşullarına uygun olarak hazırlanmayan tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Hazırlanan tasarımın nevresim desenine dönüştürülebilir nitelikte olması gerekmektedir.

Sümaş Tekstil San. Tic. A.Ş bünyesinde yer alan Cotton Box çalışanları, çalışanların birinci dereceden akrabası ya da jüri üyelerinin birinci dereceden akrabası olanlar yarışmaya katılamazlar.

Yarışmaya katılan her tasarım için özgünlük, tasarımın başka bir kişi tarafından üretilmemiş, kopya edilmemiş veya benzer bir başka yarışmaya katılmamış ve tamamen özgün nitelikte olması şartları aranmaktadır. Bu koşulların aksinin tespiti durumunda, ilgili yarışmacı diskalifiye edilecektir. Böyle bir durumda olduğu saptanan ödül almış yarışmacının ödülü geri alınır ve derecesi iptal edilir. Yarışmaya gönderilen tasarımların özgün olmaması halinde hukuki ve cezai sorumluluk yarışmacıya aittir. Ayrıca üçüncü kişilerin söz konusu tasarımla ilgili hak iddia etmeleri durumunda tüm sorumluluk yarışmacıya aittir.

Katılan eserlere ait çalıntı, intihal, kopya şikayetlerinde tüm sorumluluk eseri yarışmaya gönderen kişidedir. Coton Box’ın bu konuda hiçbir cezai, hukuki ve ekonomik sorumluluğu yoktur.

Yarışmacılar hazırladıkları tasarımlarla “Tasarıma Değer” yarışmasından önce ya da sonra başka bir yarışmaya katılamaz.

Yarışmacılar yarışmaya katılarak, tüm yarışma koşullarını baştan kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma detayları için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × 4 =