Üniversite öğrencileri arası sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması

Üniversite Yarışması

Üniversite öğrencilerinin katılabileceği sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması

AMAÇ

Yarışmanın amacı; üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmelerini, düşünmelerini ve harekete geçmelerini sağlamak, sosyal sorumluluk konusundaki vizyonlarını genişletip öğrencileri motive ederek başarıyı ödüllendirmektir.

GENEL KOŞULLAR

YARIŞMAYA KATILIM

· Yarışmaya; sosyal sorumluluk fikirlerini paylaşmak isteyen, Serik’te ön lisans,lisans öğrenimi gören tüm üniversite öğrencileri katılabilir.

· Öğrenciler yarışmaya tek kişi olarak katılabileceği gibi, grup oluşturarak da katılabilir.

· Bir grup en fazla 3 kişiden oluşabilir.

· Bir kişi veya grup her kategoride 1 proje olmak ve toplamda 3’ü geçmemek şartıyla başvuruda bulunabilir.

· Proje fikirleri daha önce hiçbir yerde kullanılmamış, ödül almamış, kopya edilmemiş ve özgün olmalıdır.

· Benzer ya da alıntı olduğu belirlenen projeler yarışma dışı kalacaktır.

· Yarışmaya jüri üyeleri ve birinci dereceden yakınları katılamazlar.

· Yarışmada 10 projeden az başvuru olan kategori olursa seçici kurul o kategoride ödül vermeme hakkını saklı tutacaktır.

YARIŞMA KATEGORİLERİ

Yarışmaya aşağıdaki sosyal sorumluluk kategorilerinden başvuru yapılabilir. Yarışmacılar, yarışmaya aynı veya farklı kategorideki projelerle her kategoride 1 proje olmak ve toplamda 3’ü geçmemek şartıyla katılabilirler.

Çevre: Çevresel sorunlara sürdürülebilir çözümler bularak, doğal kaynakların verimli kullanılması ve ekolojik dengenin korunması ile çevreye daha az zarar verilmesini sağlayan proje fikirlerini kapsar.

Kültür-Sanat-Eğitim: Müzik, dans, görsel sanatlar, sahne sanatları, sinema, tiyatro gibi alanların desteklenmesi, kültürel ve sanatsal değerlerin geliştirilmesi, sanatçıların desteklenmesi, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda eğitimde fırsat eşitliği yaratılması, toplumun geliştirilmesi, eğitim konusunda kamuoyunda bilgi ve bilinç düzeyinin artırılmasına yönelik proje fikirlerini kapsar.

Spor: Spor alanındaki katılımlarda amaç topluma bilinçli spor yapma alışkanlığı kazandırılarak sağlıklı yaşam sürülmesine yardımcı olunması, genç sporcuların desteklenmesi ve sporun hayatın bir parçası haline getirilmesine destek sağlanmasıdır.

Toplumsal: Engelliler, kadın hakları, kimsesiz çocuklar, yaşlılar vb. konularda farkındalık yaratılması, çözüm üretilmesi, toplumsal duyarlılıkların geliştirmesini sağlayacak proje fikirlerini kapsar.

Belediye hizmetlerinde tasarruf uygulanması: Kamu kaynaklarının sonsuz olmadığı bilinci ile sürdürülebilirliği konusunda çözümler bularak, belediye hizmet alanlarını genişleterek daha fazla hizmet talebine ulaşılabilmesine yönelik proje fikirlerini kapsar.

Belediyenin turizmde rolü: Dinlenmenin ve gezmenin bir hak olduğu gerçeğinden hareketle sosyal entegrasyonun güçlenmesini destekleyerek, her kesimin turizme katılımını sağlamak;yerel,kültürel,ekonomik ve sosyal kazançlar elde etmeye yönelik proje fikirlerini kapsar.

ÖDÜLLER

Yarışmada kategori ödüllerinde 1 Adet Cep Telefonu, 1 Adet Kahve Makinası ve 1 Adet Saat verilmektedir. Ayrıca Büyük Ödül olarak 1 adet Tablet ve Sosyal Medya Ödülü olarak 1 adet Tablet verilmektedir. Grup olarak katılan projenin ödül kazanması durumunda ödül, temsilen grup liderine verilir. Tüm kategorilerde dereceye giren öğrencilerin her biri başarı sertifikası ve plaket almaya hak kazanır. Yarışma sonuçları, Serik Genç Fikir Üniversite Ödül Töreni’nde açıklanmaktadır.

· KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Kategori Birincilik Ödülü: 1 Adet Cep Telefonu

Her kategoride en yüksek birinci puanı alan Kategori Birincilerine 1 Adet Diz Üstü Bilgisayar ödülü verilecektir.

Kategori İkincilik Ödülü: 1 Adet Kahve Makinası

Her kategoride en yüksek ikinci puanı alan Kategori İkincilerine 1 Adet Cep Telefonu ödülü verilecektir.

Kategori Üçüncülük Ödülü: 1 Adet Saat

Her kategoride en yüksek üçüncü puanı alan Kategori Üçüncülerine 1 Adet Saat ödülü verilecektir

· BÜYÜK ÖDÜL

Büyük Ödül: 1 Adet Tablet

Bütün kategorilerde kategori birincisi projeler arasında yapılacak jüri değerlendirmesi ile en yüksek oyu alacak proje sahibine 1 adet Tablet verilecektir.

• SOSYAL MEDYA OYLAMASI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Yarışmaya başvuran bütün projeler yarışmanın sayfasında yayınlanarak Facebook, Twitter ve Google+ hesapları aracılığıyla halkın değerlendirmesine sunulacaktır. En yüksek oyu alan proje “Sosyal Medya Oylaması Birincisi” olarak belirlenecek­tir. Oylama sonucu en yüksek oyu alan proje sahibine Tablet ödülü verilecektir. Kazanan proje sahibi bir grup ise, ödül grup adına grup liderine verilecektir.

Sosyal Medya Oylaması Birincisi, aynı zamanda bir kategoride jüri tarafından birinci seçilmiş veya Büyük Ödülü alan bir proje de olabilir. Bu durumda kazanan yarışmacı her iki ödülün de sahibi olacaktır. Sosyal Medya Oylaması kategori ödüllerine ilave bir ödüldür.

• EN ÇOK BAŞVURUDA BULUNAN OKUL ÖDÜLÜ

En çok başvuruyu yapan okul, plaket ve sertifika ile ödüllendirilir.

• SERİK BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞMA İMKANI

Tüm kategorilerden birinci olarak dereceye giren proje sahibi ya da sahipleri Serik Belediyesi’nin belirleyeceği ve proje sahibi ile birlikte karar verilen departmanda, kurumun belirlediği şartlarda çalışma imkânı bulabilecektir.

GENÇ SERİK 2018 – SÜREÇ

Projelerin Son Teslim Tarihi: 16 Kasım 2018

Jüri Toplantısı: Aralık 3-7

Sosyal Medya Oylaması: 26 Kasım-30 Kasım

Ödül Töreni: 14 Aralık

http://www.serikgencfikir.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin