Üniversite Öğrencileri arası Limancılık İnovasyon Yarışması

Bu organizasyon GARİP & ZEYCAN YILDIRIM VAKFI tarafından YILDIRIM ŞİRKETLER GRUBU destekleri ile her sene farklı temalarda düzenlenmektedir. İnovasyon Yarışması YILPORT HOLDİNG destekleri ile “Limancılık” alanında gerçekleştirilecektir.

AMAÇLAR
• Limancılık sektöründe yenilikçi fikirleri desteklemek.
• Ülkemizin dünya piyasalarında rekabet gücünü artıracak, katma değeri yüksek, özgün ve yenilikçi hizmet ve ürünlerin tasarlanmasına zemin hazırlamak.
• Öğrencileri profesyonel tasarımcılar ve sektör ile buluşturmak.
• Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak ve özendirmek.
• Daha çevreci ve güvenli üretimi teşvik etmek.

BAŞVURU KOŞULLARI
a) Yarışmaya Türkiye ve yurt dışındaki üniversitelerde lisans, yüksek lisans veya doktora öğrenimi gören öğrenciler katılabilir.
b) Yarışmaya bireysel veya grup olarak katılmak mümkündür. Grup katılımında, grup temsilcisi olarak bir katılımcının belirlenmesi gereklidir.
c) Katılımcılar için yaş sınırlaması bulunmamaktadır.
d) Bir kişi/grup en fazla üç ayrı proje ile başvurabilir. Bu durumda her bir başvuru için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.
e) Garip & Zeycan Yıldırım Vakfı yarışma sonucunun ilan edilmesinden önceki herhangi bir aşamada, herhangi bir sebep göstermeksizin, yarışmayı düzenlemekten vazgeçme veya yarışmayı iptal etme veya ileride aynı yarışmayı devam ettirmeme hakkına sahiptir. Yarışmanın düzenlenmemesi veya iptal edilmesi halinde, proje sahipleri tarafından Garip & Zeycan Yıldırım Vakfı’na gönderilen veya teslim edilen hiçbir proje Vakıf tarafından kullanılamaz.
f) Yarışmaya seçici kurul üyeleri, raportörler, Garip & Zeycan Yıldırım Vakfı ve Yıldırım Şirketler Grubu çalışanları ile birinci derece yakınlıkları olanlar katılamaz.
g) Vefat etmiş kişiler adına başvuru yapılamaz. Ancak, kişi adaylık başvurusu yaptıktan sonra vefat etmiş ise başvurusu değerlendirmeye alınır.
h) Yarışmaya başvurular ücretsizdir.
i) Yarışmaya katılanlar bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
j) Yarışmaya yapılan başvurular proje olarak adlandırılır.
k) Yarışmaya katılan her projede özgünlük ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış, piyasaya sürülmemiş ya da başka bir yarışmada ödül almamış olma koşulu aranmaktadır. Yarışma sonuçlandıktan sonra herhangi bir projede bu durumun tespiti halinde, kazanılan ödül ve derecesi yarışmacı/yarışmacılardan geri alınacaktır.
l) Yarışmaya katılan her proje, yürütücü firma olan YILPORT HOLDING tarafından patent başvurusunda kullanma hakkını saklı tutar. Patent başvurusu esnasında;
buluşçu ve/veya buluşu yapan kişi olarak ilgili projeye ait katılımcılar, buluş sahibi olarak ise YILPORT HOLDING gösterilir.
n) Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

YARIŞMANIN TEMASI
Limancılık kapsamında işlenebilecek temalar aşağıda sıralanmıştır:
a Verimlilik ve Optimizasyon
b Emniyet, İnsan, Güvenlik
c Big Data, Block Chain, IOT
d Çevre, Green Port
e Otomasyon
f Liman Altyapı
g Liman-Şehir Entegrasyonu
h Yapay Zeka

Kayıt ve Proje Teslim Tarihi : 26 Nisan 2019

Şartname için tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.