Üniversite Öğrencileri Arası 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli İrade Afiş Yarışması

Üniversite Öğrencileri
Üniversite Öğrencileri Arası 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli İrade Afiş Yarışması

15 Temmuz 2016 yılında hain FETÖ tarafından bir darbe gerçekleştirilmeye çalışılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasisi ve bağımsızlığı hedef alınmış, hain kalkışma Türk milletinin azim ve kararlılıkla gösterdiği direniş sayesinde bertaraf edilmiştir. Düzenlenen afiş yarışması ile milletçe kıyısından döndüğümüz bu uçurumu betimleyecek eserlerin ortaya çıkarılmasını sağlamak, şehit ve gazilerimizi anmak, demokrasi bilincini ve milli birlik ruhunu gelecek kuşaklara aktaracak görsel bir miras bırakmak hedeflenmektedir.

Teknik koşullar
1. Afiş tasarımları 70×100 cm ebadında, CMYK, 300 DPI çözünürlükte ve dikey olarak hazırlanacaktır.
2. Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel bir mesaj (başlık, slogan vb.) kullanılabilir.
3. Afişte kullanılan fontlar convert edilmiş olmalıdır.
4. Tasarımların üzerinde herhangi bir logo, kurum adı, işaret veya katılımcının kimliğini belli eden herhangi bir öge olmamalıdır.
5. Afiş fasarımlarında ve yarışma ile ilgili her türlü yazışma ve/veya dokümanda kullanılacak dil Türkçedir.
6. Eserlerin profesyonel bilgisayar desfekli grafik fasarım araçları ile (Phofoshop, lllusfrator vb.) hazırlanması zorunludur.
7. Grafik Tasarım alanında yaygın olarak kullanılmayan ya da görsel düzenleme işlemleri gerçekleştirilebilen mobil uygulamalar aracılığıyla hazırlanmış çalışmalar ve/ veya dijital olmayan (tablo, eskiz vb.) çalışmalar kabul edilmez.

Başvuru şekli
1. Başvurular 15temmuzyarisma@ktu.edu.tr adresine eposta yoluyla yapılacaktır. Fiziksel başvurular kabul edilmeyecektir.
2. Başvuru için gönderilen epostanın “Konu” kısmında ‘Yarışma Başvurusu” ibaresi yer almalı, konu kesinlikle boş bırakılmamalıdır.
3. Başvuru epostası ekinde;
• Islak imzalı başvuru formu
• e-Devlet üzerinden alınmış, barkod/ karekod içeren öğrenci belgesi
• Afiş tasarımlarının 2953 x 413A piksel ölçülerinde, CMYK, 150 DPI, JPG formatında kaydedilmiş kopyası bulunmalıdır (Master dosyalar dereceye giren ve sergilemeye hak kazanan tasarımcılardan yarışma sonunda talep edilecektir)
4. Dosya isimlendirmeleri
• AdSoyadBaşvuruFormu
• AdSoyadÖğrenciBelgesi
• Ad_Soyad_Afış_Tasarımı şeklinde olmalıdır.
2 eser ile başvuru yapacak tasarımcılar eserlerini Ad Soyad Afış Tasarımı l, Ad_Soyad_Afış_Tasarımı_2 şeklinde isimlendirmelidir.

Katılım şartları
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
2. Yarışmaya yalnızca 18 yaşın üstündeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabilir.
3. Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin Grafik, Grafik Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı, Sanat ve Tasarım bölümlerinde/programlarında öğrenim görmekte olan ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri katılabilir.
4. Seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.
5. Her sanatçı/tasarımcı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş (sosyal medya platformları dahil) en fazla 2 eser ile katılabilir.
6. Başvuru eserinin daha önce sergilendiğinin ve/veya herhangi bir yarışmaya katılmış olduğunun ve/ veya özgün eser olmadığının tespiti halinde ilgili eserin adaylığı/ başvurusu iptal edilecektir. Bu hususun ödül kazandıktan sonra tespiti halinde aday kazandığı para ödülünü (yasal faizi ile) ve başarı/katılım belgesini iade ile mükellef olacaktır.
7. T.C. Karadeniz Teknik Üniversitesi gerekli gördüğü takdirde yarışma takviminde, yarışma şartnamesinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı herhangi bir aşamada iptal edebilir.
8. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde düzenleyici T.C. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin kararları geçerlidir.
9 Seçici kurul gerek gördüğü takdirde afış sahibinden afış üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir.
10. Yarışmaya katılan adaylar, yarışmaya katılmak üzere başvuru yaptığı andan itibaren bu şartnamedeki tüm koşulları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma takvimi
Son Başvuru : 15 Haziran 2022
Sonuçların İlanı : l Temmuz 2022
Ödül Töreni : Sonuçların ilanından sonra duyurulacaktır.

Yarışma sekreteryası
Sorularınız için 15temmuzyarisma@ktu.edu.tr adresine eposta atabilirsiniz.

https://www.ktu.edu.tr/dosyalar/ktu_3ae6e.pdf

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × three =