Üniversite Burs Başvuruları Cevdet İnci Eğitim Vakfı

Destek Bursu
üniversite öğrenci bursu

Cevdet İnci Eğitim Vakfı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim-öğrenimlerini sürdürmelerini sağlamak, böylece ülkemize yetenekli, çağdaş, ülke sever ve toplumuzun değerlerine saygılı bireyler kazandırmak amacıyla üniversite seviyesinde burs imkanı sağlamaktadır.

Vakfımız devlet okullarında örgün eğitim gören, başka yerden burs almayan, başarısı sürekli ve maddi imkanları kısıtlı öğrencilere eğitim bursu verebilmektedir.

Burs başvuruları her yıl “24 Ağustos – 17 Eylül” tarihleri arasında kabul edilmektedir.

Öğrenciler, aşağıda belirtilen koşulları taşımaları durumunda başvurularını “E-Bursum Burs Başvuru Platformu” üzerinde yayınlanacak ilanımız üzerinden online olarak yapabilirler. Bu platform dışında elden, e-mail veya telefon yolu ile başvurular kabul edilmeyecektir.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı Burs Başvuru Şartları
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

T.C. Anayasası değerlerine bağlı olmak

Ege Bölgesi’nde yer alan devlet Üniversitelerinde okuyor olmak.

Her sınıfta tüm derslerden başarılı olmak ve başarı ortalaması olarak; yüz (100) üzerinden değerlendirme yapılması durumunda (75)’den, dört (4) üzerinden değerlendirme yapılması durumunda (2.50)’den aşağı olmamak

Bir başka kurum, kuruluş ya da kişiden burs almıyor olmak.

Örgün eğitim programlarında, lisans düzeyinde eğitim alıyor olmak. Yüksek lisans, doktora, yurtdışı burs programları, uzaktan eğitim programları önceliklendirilememektedir.

Her yıl düzenli olarak Sosyal sorumluluk projelerinde görev almak ve bunu belgelemek.

İNCİ VAKFI
Akçay Cad. No: 64/2 Gaziemir 35410 İZMİR
 +90 232 265 45 00
+90 232 265 47 57
info@incivakfi.org