UNESCO/ISEDC Burs Programı – 2017 İlanı

UNESCO/ISEDC Burs Programı – 2017 İlanı

UNESCO / Sürdürülebilir Enerji Geliştirilmesi Uluslararası Merkezi (ISEDC)

Burs Programı – 2017 İlanı

UNESCO ve Rusya Federasyonu Sürdürülebilir Enerji Geliştirilmesi Uluslararası Merkezi (ISEDC) işbirliğinde yürütülmekte olan UNESCO/ISEDC Burs Programı kapsamında 2017 yılında dört hafta süreyle 20 kişiye burs verilecektir.

Moskova’da bulunan Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Geliştirme Merkezi (ISEDC) ile UNESCO ortaklığındaki burs programının amacı, sürdürülebilir ve yenilebilir enerji alanında insan kaynaklarını geliştirmek ve kapasiteyi arttırmaktır.

Burs programı için UNESCO Millî Komisyonları aracılığıyla her ülkeden en fazla iki aday gösterilmesi mümkündür. Son başvuru tarihi 17 Nisan 2017 olan programını kazanan adaylar 2-27 Ekim 2017 tarihlerinde Moskova’daki ISEDC merkezinde programa katılacaklardır.

Başvuracak adaylarda aranan nitelikler; Ekonomi alanında en az Lisans mezunu olmaları, iyi derecede İngilizce bilmeleri, 35 yaşından büyük olmamalarıdır. Bütün adaylar UNESCO Millî Komisyonlarınca onaylanmalıdır. Bu nedenle başvuruda bulunmak isteyen adayların son başvuru tarihinden makul bir süre önce ülkesindeki UNESCO Millî Komisyonu ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.

Aşağıda detayları sunulan başvuru formu ve başvuru için gerekli evraklar iki kopya olacak şekilde hazırlanmalı ve son başvuru tarihinden önce UNESCO Sekretaryasına ulaştırılmalıdır. Eksik evrak bulunan veya gerekli koşulları sağlamayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Koşulları ve Başvuruda Bulunabilecek Üye Devletler için Tıklayınız

Başvuru Formu için Tıklayınız