Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması Başvuruları Başladı!

Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması Başvuruları Başladı!
Özgün, yenilikçi, uygulanabilir ve ilham kaynağı olacak yeşil bir iş fikrin/ürünün/hizmetin varsa, hemen takımını kur ve başvurunu yap. Geleceğe yön veren Yeşil Girişimciler arasına sen de gir…

Yarışmaya;

– 16-30 yaş arasında
– 2 ila 5 kişilik bir ekibe sahip
– Yenilikçi ve uygulanabilir bir yeşil iş fikrine/ürüne/hizmete sahip tüm gençler başvurabilmektedir.

Yarışmada yeşil ve sürdürülebilirlik temalı girişim fikirleri yer alacaktır. Örnek çalışma alanları olarak; iklim değişikliği, enerji verimliliği, sanayi teknolojileri, yenilenebilir enerji, ulaşım, sürdürülebilir şehirler, geri dönüşüm, su, yemek ve tarım gibi alanlar verilebilir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2019

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru için http://site.greenovate.net/yarisma adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ödüller
1.’lik Ödülü: Litvanya’da 1 haftalık Uluslararası BootCamp Hızlandırma Programına Katılım Hakkı
2.’lik Ödülü: İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezine Giriş Hakkı
3.’lük Ödülü: ImpactHub İstanbul Coworking Space 4 aylık Kullanım Hakkı
4.’lük Ödülü: Mansiyon
5.’lik Ödülü: Mansiyon

Ayrıca fikir yarışmasına başvuran tüm ekipler, Büyükçekmece Belediyesi içerisinde yer alan Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi’nde, belirli aralıklarla düzenlenecek olan 2 günlük “İş Fikri Geliştirme Eğitimi”ne katılma hakkı kazanacaktır. Sonrasında ise iş fikri uygun görülen ekipler, bu merkez içerisinde fikirlerini hayata geçirmek için çalışma hakkı (ofis kullanımı, mentörlük, network desteği) kazanacaklardır. İTÜ Çekirdek 2. olan girişim dışında, İTÜ Çekirdek programına uygun olabileceğini düşündüğü girişimleri Kuluçka Merkezine dahil etme hakkına sahiptir. Bunun dışında başarılı program katılımcıları Sabancı Üniversitesi SUCOOL tarafından enerji ve temiz çevre teknolojileri odağında yürütülen girişimcilik destek programları PRIMER ve PowerUp!’ta öncelikli başvuru hakkına sahip olacaktır.

Yarışma hakkında sorularınız için yarisma@greenovate.net e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu yarışma; “Erasmus+ Programı “Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi” projesi kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz.”

Türkiye Ulusal Ajansı European Commission T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı