Uluslararası Sürekli Altay Araştırmaları Konferansı 2016

Ardahan Üniversitesi

PIAC 2016, ARÜ’nün Ev Sahipliğinde Düzenlenecek
58 yıldır düzenli olarak Altay ve Avrasya ile ilgili konularda araştırma yapan bilim insanlarını her sene farklı bir ülkede bir araya getiren PIAC (Permanent International Altaistic Conference) geleneği, 2016’da Üniversitemiz’de devam edecek.

59. PIAC (Uluslararası Sürekli Altay Araştırmaları Konferansı), 26 Haziran – 01 Temmuz 2016 tarihlerinde Üniversitemiz’de yapılacak.

Bu kapsamda; Altaylar ve Avrasya’ya ilişkin halen devam eden araştırmalar ve ileriye yönelik projeler PIAC toplantılarında gündeme alınıyor. Bu yıla kadar; Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İngiltere, Macaristan, İsrail, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kırgızistan, Kore, Moğolistan, Hollanda, Norveç, Çin, Polonya, Romanya, Rusya Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Türkmenistan, ABD, Özbekistan gibi ülkelerde yapılan PIAC’ın 59. Konferansının ev sahibi Ardahan Üniversitesi olacak..

06-11 Eylül 2015 tarihlerinde Slovakya’da yapılan 58. konferansta Üniversitemiz’i Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Gürkan Doğan temsil etmiş ve 2016 yılındaki konferansın ev sahipliği oradaki toplantıda, oy birliği ile, Üniversitemiz’e verilmiştir.