ULUSLARARASI STRATEJİK ARAŞTIRMALAR KONGRESİ

Değerli Bilim İnsanları;

03-06 Kasım 2016 tarihlerinde Antalya’da ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresinin (Internatioal Strategic Research Congress-ISRC2016) duyurusunu sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Kongremiz,farklı alanlarda çalışan akademisyenlerin, araştırmacıların ve lisansüstü öğrencilerin bilimsel çalışmaları ile bir araya gelmesi, güncel gelişmelerle ilgili bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ve böylece disiplinler arası çalışmalara zemin hazırlanması amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Akademik Teşvik Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenen ve bilimsel kurulda alanında uzman birçok yerli ve yabancı akademisyenin yer aldığı kongremiz, ulusal ve uluslararası farklı sorunlara yönelik çözümler üretilmesi, ekonomik, siyasi ve kültürel yakınlaşmanın arttırılması, yeni işbirliklerinin tesisi noktasında önemli rol oynayacaktır.

Kongremizde bilimsel çalışmaların paylaşılmasının yanı sıra özellikle bilime gönül vermiş genç bilim insanlarının bir araya getirilmesi, ortaya konulacak sorunların çözümünde lokomotif rol oynamak, ortak çalışma grupları oluşturmak misyonuyla yola çıkılmıştır.

Kongre’de bildiriler Türkçe ve İngilizce sunulabilir .Kabul edilen tam metin tebliğler uluslararası yayın evinde (www.tplondon.com) temalı kitap olarak yayınlanacaktır.

Ayrıca İngilizce tebliğ metinlerinden hakem sürecinden geçen seçili yayınlar da uluslararası indekslerde taranan dergide (Border Crossing) yayınlanacaktır.

Sizleri Antalya’nın güzel hissettiren sonbaharında, sonuçlarının ülkemize ve bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umut ettiğimiz kongremizde ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

Konular / Bölümler

Geriatri ( Hekimlik ve Hemşirelik Boyutu )
Yaşlı Bakım Programı
Yaşlı Bakımı: Türkiye’de Yaşlı Olmak: Tarihsel ve Kültürel Boyutu ve Yaşlı Bakımının Geleceği, Uluslararası Düzeyde Yaşlı Refahı Hizmetleri ve Yaşlı Bakımı Hizmeti Deneyimleri, Sağlık ve Sosyo-Psikolojik Boyutu
Yaşlı Ekonomisi: Sosyal Güvenlik ve Kamu Harcamaları Boyutu
Dünya’da ve Türkiye’de Toplumsal Sorunlar: Göç, Terör, Şiddet, Kadın Hakları, Enerji ve Çevre Sorunları
Muhasebe
Organizasyon
Örgütsel Davranış
Pazarlama
Yönetim
Tarih
İktisat
Maliye
Çalışma Ekonomisi
Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimleri
Kamu Yönetimi
Tarım Bilimleri
İletişim ve Medya
Turizm
Spor Bilimleri
Eğitim Bilimleri
Dil ve Edebiyat
Felsefe
Psikoloji
Sosyoloji,
Matematik
İstatistik

ÖDÜLLER

EN İYİ GENÇ ARAŞTIRMACI ÖDÜLÜ
EN İYİ SUNUM ÖDÜLÜ
En İYİ BİLDİRİ ÖDÜLÜ
JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

ÖNEMLİ TARİHLER

Kongre Tarihi: 3-6 Kasım 2016

Özet son gönderimi: 2 Eylül 2016

Not: Tam metin gönderimi zorunlu değildir. Bildiriler gönderime göre kongre kitabında tam veya özet bildiri olarak yer alacaktır.