Uluslararası STEM Eğitim Konferansı

Uluslararası STEM Eğitim Konferansı, STEM Eğitimi ile ilgili konuları tartışmak için dünyanın dört bir yanından araştırmacıları, uygulayıcıları ve paydaşları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Konferans, STEM PD Net projesinin bir parçası olarak Hacettepe Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi ve Uluslararası STEM Eğitim Merkezi (ICSE) ile birlikte düzenlenmektedir .

Sizi Haziran ayında İstanbul’da görmeyi dört gözle bekliyoruz. 13-14 Haziran 2019 – İstanbul

Avrupa STEM PD Merkezi Ağı’nın genel amacı, katılımcıları arasında bilgi alışverişi için bir platform sağlamaktır. Her bir üye aracılığıyla ağ, öğretmenlerin mesleki gelişimine yatırım yaparak, okullarda günlük olarak olduğu gibi STEM eğitimini önemli ölçüde geliştirmeyi amaçlamaktadır.

STEM mesleki gelişiminin en yüksek kalitede, araştırmaya dayalı ve öğretmenlerin ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanması, sunulması ve sunulmasının sağlanması anlamına gelir. Şebekenin hedefleri ve faaliyetleri, hali hazırda tanımlandığı gibi, bu amaçları desteklemeye yöneliktir.

Konferans oturumu formatları:

Tek Sözlü Sunum: Bu format 20 dakikalık sunum ve ardından soru ve tartışma sağlar. Sözlü sunum için, başlık ve referanslar dahil genişletilmiş bir özet (500 kelime) göndermeniz gerekir.

Sempozyum / Bildiriler Grubu: Her sempozyum bir Başkan tarafından düzenlenecek ve ortak bir ilgi konusu ile ilgili bir sempozyum hakkında dört (4) sunum içerecektir. Bu sunum formatı, 20 dakika boyunca bireysel sunum süresine izin verir ve ardından oturum başkanı tarafından yönetilir. Kabul edilen her makale 90 dakikalık bir oturumda planlanacaktır.

Atölyeler : Bu format, sunum yapan kişilerin yenilikçi bir yaklaşım, bir öğretme veya araştırma aracı, bir öğretme-öğrenme dizisi veya araştırma veya öğretme pratiğinin başka bir yönüyle kullanıcıları göstermesine, açıklamasına ve aşina olmasına izin verir. Atölye çalışmaları 90 dakika sürecek.

STEM Saati / Oyun Alanını / İnteraktif Poster Oturumu: Oturum, araştırmacıların / öğretmenlerin / pratisyenlerin en iyi uygulamalarını, etkinliklerini ve materyallerini (sınıf materyalleri dahil) görsel veya uygulamalı bir biçimde göstermelerine ve katılımcılarla etkileşimde bulunmalarına olanak tanır.

Konferans salonu

Konferans İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, Merter Kampüsü’nde yapılacak. Konferans alanı tramvay hattı üzerinde yer almaktadır ( en yakın istasyon “Merter Metro İstasyonu”) .

Temas
Konferansla ilgili sorularınız için lütfen Prof. Dr. Gültekin Çakmakçı’ya bir e-posta gönderin .
cakmakci@hacettepe.edu.tr

https://stempd.net