Uluslararası Sınırsız Bilim Öğrenci Sanat Yarışması

Uluslararası Sınırsız Bilim Öğrenci Sanat Yarışması, bilimi kullanarak, dünya okyanuslarını, su kaynaklarını korumak ve bu yönde teşvik etmek amacıyla öğrencileri yarışmaya davet etmektedir.

Sınırsız Bilim Yarışması, öğrencilerin ve öğretmenlerin okyanusun korunmasına ilgi duymasını çeşitli sanat biçimleriyle sağlamak için düzenlenmektedir. Bu yıllık yarışma, okyanus bilimi ve koruma konuları hakkında bilgi edinirken öğrencilere yaratıcı olmaları için ilham veriyor.

Uluslararası Sınırsız Bilim Öğrenci Sanat Yarışması, 11-19 yaşları arasındaki öğrencilerine açıktır ve kazananlara 500 $ ‘a kadar burs verilir.

Bu yılki yarışma için, Khaled bin Sultan Living Oceans Vakfı, öğrencilerden mercan resiflerini korumak için yapılabilecek farklı eylemlerden birini veya birkaçını gösteren bir sanat eseri yaratmak için sanatsal yeteneklerini kullanmalarını istiyor.

Bu yılki tema : Harekete Geçin”. “Tüm dünyada, mercan resifleri hem doğal hem de insan yapımı çeşitli faktörler tarafından hızla azalmakta ve tehdit edilmektedir. Onları kurtarmak için hiçbir şey yapılmazsa, yüzyılın sonuna kadar pek çok mercan resifi artık işleyen ekosistemler olmayacak.

Sınırsız Bilim Yarışması’na girmek için son tarih 20 Nisan 2020 Pazartesi.

Detay ve Başvuru için : https://www.livingoceansfoundation.org/education/science-without-borders-challenge