ULUSLARARASI SANAT SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ
GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ
ULUSLARARASI SANAT SEMPOZYUMU VE SERGİSİ
15- 16- 17 EKİM 2015 (İngilizce-Türkçe)

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ; 15-17 Ekim 2015 tarihlerinde düzenleyeceği “ Uluslararası Sanat Sempozyumu ve Sergisi” ne siz değerli akademisyenleri, bilim ve sanat insanlarını, araştırmacıları, öğrencileri davet etmektedir.
Sempozyumlar, fikir paylaşımlarını sağlamak, farklı bölge ve alanlardan katılan araştırmacıları aynı yerde buluşturmak, bilimsel çalışmaların tartışılmasına olanak sağlamak adına önem taşımaktadır. Bu bağlamda düzenlenecek olan sempozyum, bilimsel platformda sanatla ilgili değişimleri, gelişmeleri, güncel sorunları ve sorunlara çözüm önerileri getirebilmeyi, bilgiyi, tartışmayı, paylaşmayı hedeflemektedir.
Bu düşünce ile, 2015 Ekim ayı içerisinde yapılacak olan “ Uluslararası Sanat Sempozyumu ve Sergisi” , birbirinden renkli eserlerin sergide buluşmasına, aynı zamanda sanat alanındaki konuların ulusal ve uluslar arası boyutta tartışılmasına olanak sağlayacaktır.
Sempozyumda, herhangi bir alt başlık olmaksızın, Güzel Sanatlar alanını kapsayan, farklı disiplinlerdeki sanatsal çalışmaları içeren bildirilere ve karma sergideki eserlere yer verilecektir.
İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenecek “ Uluslararası Sanat Sempozyumu ve Sergisi” ne katılacak olan siz değerli araştırmacılara, akademisyenlere desteklerinizden ve katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. A. Metin KARKIN
İnönü Üniversitesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı

Sempozyum Katılım

Sempozyum, yurt içinden ve yurt dışından konuyla ilgili akademisyen ve araştırmacıların katılımına açıktır. Bunun için amaç, yöntem, kullanılacak kaynaklar ve muhtemel bulguları içeren 200 kelimeyi geçmeyecek bildiri özetlerini (Türkçe ve İngilizce) bulunduğu katılım belgelerinin 12.06.2015 tarihine kadar sanatsempozyumu@inonu.edu.tr e-posta adresine ekli dosya olarak gönderilmesi gerekmektedir. Bildiri özetleri bilimsel şartlara uygunluk ve çalışmanın özgünlüğü dikkate alınarak Bilim Kurulu Üyeleri’nce değerlendirilecektir. Kurul üyelerinin yapacağı değerlendirmeler sözlü bildiri sunumu, poster sunumu veya ret biçiminde olacaktır. Kabul edilen bildiri özetleri ilgililere en geç 26.06.2015 tarihinde duyurulacaktır. Katılımcılar 10.07.2015 tarihine kadar sempozyum katılım ücretini hesaba yatırmalıdırlar. Ayrıca katılımcıların sempozyum kesin programında yer alabilmeleri için 15.09.2015 tarihine kadar tam metnin gönderilmesi istenecektir. Tam metinler 12 sayfayı geçmeyecektir. Kongre dili Türkçe ve İngilizce’dir.

SEMPOZYUMA BİLDİRİ İLE KATILIM İÇİN BAŞVURU BİLGİLERİ (ÖZET):

“SANAT” konu başlıklı sanatla ilgili tüm özgün bildiriler değerlendirilecektir.
Sempozyumda bildiri dili Türkçe ve İngilizcedir.
Bildiriler 15-16 Ekim 2015 tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde sunulacaktır. Sempozyum sonunda katılım belgeleri verilecektir.
Sempozyuma bildiri ile katılacaklar 200 kelimeyi geçmeyen İngilizce ve Türkçe özetlerini, ilgili katılım formunu doldurarak en geç 12.06.2015 tarihine kadar belirtilen e-mail adresine e posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.
Bildiri yazarı; adını, soyadını, görev yaptığı kurumu ve akademik unvanını kendisiyle doğrudan iletişim kurulabilecek açık adresini, telefon numarasını ve varsa elektronik posta adresini tam olarak belirtmelidir
Özetlerin altında, (özüyle bağlantılı )Türkçe ve İngilizce anahtar sözcükler bulunmalıdır.
Bilim / Sanat kurulunun katılım için uygun gördüğü sanatçılara 26.06.2015 tarihine kadar e-mail adreslerine e posta yoluyla kabul yazısı gönderilecektir. Başvuru Formu İçin Tıklayınız.
SEMPOZYUM KATILIM ÜCRETİ
Uluslararası Sanat Sempozyumuna sadece bildiri ile katılacakların ücreti 200 TL’dir.
Uluslararası Sanat Sempozyumuna poster bildiri ile katılacakların ücreti 150 TL’dir.
Uluslararası Sergiye katılım ücreti 100 TL’dir.
Uluslararası Sanat Sempozyum ve Sergisi’ne misafir, öğrenci ve diğer katılımcıların ücreti 100 TL’dir.
Katılımdan daha sonra vazgeçenlere geri ödeme yapılmayacaktır.
Katılımcıların en geç 10.07.2015 tarihine kadar katılım ücretini yatırmaları ve dekontlarını belirtilen e mail adresine eklemeleri gerekmektedir.
Sempozyum katılım ücreti olan 200 TL. öğlen-akşam yemekleri ve sempozyum çantası için alınmış olup, konaklama ücretleri katılımcıların kendilerine ait olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.