ULUSLARARASI RAMİZ GÖKÇE KARİKATÜR YARIŞMASI 2012

KATILIM KOŞULLARI:
1 – Bu yarışma din, dil veya ırk ayrımı yapılmaksızın, amatör ve profesyonel, tüm dünya karikatürcülerine veya karikatür çizebilen herkese açıktır.
2 – Konu: “Mühendislerin Olmadığı Bir Dünya” [Mühendisler Olmasaydı Dünya Nasıl Olurdu]
3 – Yarışmaya gönderilecek eserler karikatür tarzında olmalıdır. Resim veya illistrasyon tarzında olan eserler kabul edilmez.
4 – Yarışmaya gönderilecek eserler dijital olacaktır. Ölçü: A4 veya A3… En az 100, en fazla 300 dpi… Siyah-beyaz veya renkli. Her katılımcı isim, soy isim, adres, telefon, e-posta adresini yazacaktır. Gönderilecek karikatürler yazısız olacaktır.
5 – Yarışmada bir kişiye birden fazla ödül verilemez.
6 – Yarışmaya gönderilen tüm karikatürler, seçici kurul üyelerinin değerlendirmesine sunulmazdan önce, oluşturulacak bir web sayfasında yayınlanacak ve karikatürcü örgütlerin, benzer-taklit-çalıntı karikatürlere karşı oluşturulan uluslararası organizasyonların ve tüm çizerlerin dikkatine ve itirazına getirilecektir. Herhangi bir karikatürün çalıntı, taklit veya benzer olduğu tespit edildiği taktirde, o karikatür yarışma dışı bırakılacaktır.
7 – Yarışmaya en çok 2 eser ile katılmak mümkündür. Eserlerlerle birlikte word [.doc] formatında [isim, soyisim, adres, telefon, e-posta bilgilerini içeren bilgiler] kısa özgeçmiş ve .jpg formatında bir adet fotoğraf gönderilmelidir.
8 – Gönderilecek karikatürler, ödül alsın veya almasın, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği [FECO-CYPRUS] tarafından oluşturulacak “Uluslararası Kıbrıs Karikatür Müzesi”nin arşivine kalacaktır.
9 – Yarışmaya gönderilen tüm karikatürler, kart, poster, albüm, gazete, magazin, kitap, CD ve benzeri tekniklerle basılıp çoğaltılabilecektir. Katılımcılar yarışmaya eser göndermekle, yarışma koşullarını kabul ettiklerini ve gönderdikleri eserlerin yukarıda belirtilen yerlerde kullanımı halinde, gelecekte herhangi bir maddi tazmin istemeyeceklerini kabul etmiş olacaklardır.
10 – Yarışma sonuçları, seçici kurul tutanağı ile birlikte, ödül kazanan çizerlere, tüm katılımcılara ve basın – yayın organlarına bildirilecektir.
11 – Eserler en geç 20 Mart 2012 tarihine dek belirtilen e – posta adresine ulaştırılmış olmalıdır.
12 – Bu yarışmaya gönderilen eserler, bu yarışma amaçları dışında herhangi bir farklı etkinlikte kullanılamayacaktır. Ancak, Doğu Akdeniz Üniversitesi, yarışmaya gönderilen karikatürleri, üniversitenin kar amacı gütmeyen eğitimle ilgili etkinliklerinde kullanabilecektir.
13 – Yarışmada ödül kazanan karikatürcüler, ödül töreni ile sergiye katılmak istedikleri taktirde, her türlü ulaşım giderleri kendileri tarafından, konaklama vd. giderler DAÜ tarafından karşılanacaktır.

EN SON KATILIM TARİHİ:
20 Mart 2012

GÖNDERİM ADRESİ:
feco-cyprus@kibris.net

ÖDÜLLER:
Birincilik Ödülü: 1000 USD + Plaket
İkincilik Ödülü: 500 USD + Plaket
Üçüncülük Ödülü: 300 USD + Plaket
Özel Ödüller [Plaket]

SERGİ:
20 Nisan 2012 DAÜ Kütüphanesi Sergi Salonu – Mağusa – Kıbrıs’ta açılacaktır.

WEB SİTE – URL: