Uluslararası Proje Fuarı ve Yarışması Çagrısı

Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen, yurtiçinde ve yurtdışında öğrenim görmekte olan Fen Bilimleri ve Mühendislik öğrencilerine yönelik Uluslararası Proje Fuarı ve Yarışması (IPContest 2012) 22 Haziran tarihinden Işık Üniversitesi Maslak kampüsünde Microsof Türkiye ve Nokia Türkiye’nin katkıları ile gerçekleştirilecektir.

Yarışmanın amacı üniversite öğrencilerini yenilikçi ve yaratıcı düşünmeye teşvik etmek, akademi ve endüstriden gözlemci katılımcılarla bir araya gelebilecekleri bir ortam oluşturarak projelerini tartışabilme ve geliştirebilme olanağı sağlamaktır. Tüm Fen Bilimleri ve Mühendislik öğrencileri başvurularını http://ipcontest.isikun.edu.tr/ adresindeki başvuru formunu doldurarak 11 Haziran’a kadar yapabilirler.

Ön elemeyi başarıyla geçen gruplar, 22 Haziran 2012, Cuma günü Maslak kampüsünde gerçekleştirilecek IPContest Proje Fuarı’nda projelerini poster olarak sunacaklar. Proje Fuarı’nda, projeler yerli ve yabancı üniversitelerden gelen akademisyenler ve endüstriden gelen uzmanlar tarafından değerlendirilecek ve dereceye giren ilk üç proje ödüllendirilecek. Ayrıca proje fuarına katılacak tüm yarışmacıları çeşitli sürpriz ödüller bekliyor. Fuara katılan yerli ve yabancı finalist öğrencilere ulaşım masrafları desteği verilecek ve Şile kampüsünde konaklama imkanı sağlanacaktır.

Proje konuları ve başvuru ile ilgili detayları IPContest internet sayfasında bulabilirsiniz: http://ipcontest.isikun.edu.tr/

 

Amaç? Bu organizasyon bilim ve teknoloji alanında yenilikçi uygulamalarla lisans öğrencilerinin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi ve bu alandaki entelektüel ve kariyer ilgilerine ilham vermeyi amaçlamaktadır.

Projeler? Projeler, 1) Özgün düşünce ve tasarımın ürünü olmalı ve/ya da 2) Bir fenomen araştırması ya da bilimsel/mühendislik teorilerinin bir uygulaması olmalıdır.

Kimler başvurabilir ? Yarışmaya bireysel ya da takım (max. 3 öğrenci) olarak katılabilinir. Katılımcılar, başvururken öğrenci olmalı ya da lisans diplomalarını 2012 yılında almış olmalıdırlar.

Nasıl başvurulur? Her aday, yaklaşımını açıklayan genişletilmiş bir özet (max. 3 sayfa), proje uygulaması ve projenin sonuçlarını teslim etmelidir. Teslim edilen projeler jüri tarafından değerlendirilecektir. Seçilen adayların posterleri sergide sunulacaktır.

Başvuru Dili? Proje teslimi ve sunumu İngilizce ya da Türkçe olabilir.

Proje Konuları

Bu yarışma, lisans öğrencileri için aşağıdaki alanlarda geçerlidir:
Uygulamalı Matematik ve Fizik
Animasyon ve Oyun Teknolojileri
Biyomedikal Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Bilgi Teknolojileri
Makine Mühendisliği
Önemli Tarihler
Son Başvuru Tarihi 11 Haziran 2012
Finalistlerin İlan Edilmesi 13 Haziran 2012
Poster Gönderimi 17 Haziran 2012
Proje Fuarı ve Yarışması 22 Haziran 2012

Yard. Doç. Dr. Ayşegül Tüysüz Erman, Eş başkan
[email protected]

Doç. Dr. Mehmet N. Aydın, Eş başkan
[email protected]

Prof. Dr. Mustafa Karaman, Başkan
[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin