ULUSLARARASI OPTİSYENLİK VE GÖZ SAĞLIĞI

TÜRKİYEDE İLK KEZ ULUSLARARASI OPTİSYENLİK VE GÖZ SAĞLIĞI SEMPOZYUMU SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ SENİRKENT MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN EV SAHİPLİĞİNDE ISPARTA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Türkiyede ilk kez Uluslararası Optisyenlik ve Göz Sağlığı Sempozyumu Süleyman Demirel Üniversitesi Senirkent Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı ve Senirkent MYO Müdürü Yar.Doç.Dr. H.Cahit SEVİNDİR ” Optisyenlik ve Göz Sağlığına Akademik ve Sektörel Bakış” temalı sempozyumun amacının bilim dünyası ile sektörün ulusal ve uluslararası bir boyutta bilgi paylaşım platformunu oluşturmaktır. Gerek optisyenlik öğretiminin, gerekse optisyenlik sektörünün karşılaştığı sorunların tartışılması ve çözümlerin bulunması anlamında Anadoluda bir üniversite olarak ilk adımı atmış olmanın gururunu ve heyecanını yaşamakta olduklarını belirtti.

Optisyenlik Program Sorumlusu Okut. Ali ŞAVKLI Türkiyede Ulusal ve uluslararası bir boyutta gerçekleştireceğimiz bu sempozyum gelişmiş ülkelerde % 55 varan gözlük kullanım oranının ülkemizde henüz % 15-20 oranlarında olmasına, her yıl 30 milyona yakın insanın muayene ihtiyacının bulunduğu bir noktaya dikkat çekmek olduğunu da ifade etti.

Yar.Doç Dr. H. Cahit SEVİNDİR bilim dünyasını, Optik sektörünü ve Bürokratları biraraya getireceğimiz bu sempozyum Güzel Sanatlar Fakültesi Muhsin Ertuğrul Sahnesinde gerçekleştirilecektir, dedi.

Sempozyumla ilgili detaylı bilgiye

Ali  ŞAVKLI
Optisyenlik Program Sorumlusu