ULUSLARARASI MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE BİYOTEKNOLOJİ KONGRESİ

Değerli Meslektaşlarım,

Nobel Bilim ve Araştırma Merkezinin koordinasyonunda üçüncüsünün düzenlenmesi planlanan “Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Kongresi” yeni bir adım atarak ülke sınırları dışına çıkmayı hedeflemiş ve 2-6 Haziran 2014 tarihleri arasında Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) yerleşkesinde yapılmasına karar verilmiştir.

İki yılda bir düzenlenen 3. Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Kongresi’nin başlıca hedefi, akademik düzeyde bir faaliyet olup, ilgili alandaki gelişmelerin paylaşılabileceği bilimsel bir ortam oluşturmaktır. Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji konularında çalışma yapan akademisyenleri bir araya getirmeyi hedefleyen ve bu alanlarda ortaya çıkan yeni araştırma ve geliştirme faaliyetlerini paylaşırken, güncel konuların ve sorunlarında tartışılacağı bir ortam oluşturmayı hedefleyen Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi, gerçekleştirilecek olan bu kongre ile beraber bütün katılımcılarına, Balkanların can damarlarından birisi olan ve Osmanlı döneminde Anadolunun Avrupaya açılan kapısı olarak adlandırılan kültür başkenti Saraybosna başta olmak üzere Bosna Hersek’ in çeşitli bölgelerini de tanıma fırsatı sunmaktadır.

Bu noktada Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü olarak üniversitemin böyle bir bilimsel etkinliğe ev sahipliği yapacak olmasından ve sizleri misafir edebilecek olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duymaktayım.

Selam ve saygılarımla;

Prof. Dr. Özer ÇINAR
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü ve
Kongre Başkanı

Kongre Niçin Gerekli ?
Nobel Bilim ve Araştırma Merkezinin önderliğinde iki yılda bir düzenlenen Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Kongresi 02-06 HAZİRAN 2014 tarihleri arasında Bosna Hersek Ulsulararası Sarayova Üniversitesinde yapılacaktır.

Kongrenin amacı, Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji konularında çalışma yapan meslektaşlarımızı bir araya getirmek, söz konusu alanlarda ortaya çıkan yeni araştırma ve gelişmeleri paylaşmak, güncel konuları aktarıp, sorunların tartışılacağı bir ortam oluşturmaktır.

Kongrenin başlıca hedefi, ülkemizde Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji ile ilgili konularda faaliyet gösteren tüm çözüm ortaklarının etkileşimde bulunabileceği bir platform oluşturmaktır. Bu bağlamda kongre esnasında bildiri ve poster sunumlar gibi bilimsel aktivitelerin yanı sıra, ilgilenen firma ve araştırma gruplarını bir araya getirecek etkinliklerin de gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
Diğer yandan, kongre süresinde, Moleküler Biyoloji ve Biyoteknolojik çalışmalarda kullanılan laboratuar ekipman ve ürünlerinin, bu alanda hizmet veren firmalarca sergilendiği ve tanıtıldığı standlar mevcut olacaktır.

KONGRE KONULARI
-Biyoinformatik/Sistem Biyolojisi
-Biyomühendislik/Biyosensör
-Biyolojik Modelleme
-Biyolojik Veri Tabanları
-Biyokimya ve genomik
-Biyomateryal
-Biyoreaktör
-Bitki ve Hayvan Biyoteknolojisi
-Çevre Biyoteknolojisi
-Endüstriyel Biyoteknoloji
-Genetik Mühendisliği
-Gıda Biyoteknolojisi
-Moleküler Biyoloji ve Genetik
-Moleküler mikrobiyoloji
-Nanobiyoteknoloji
-Kanser Moleküler Biyolojisi
-Omik Bilimleri
-Tıbbi Biyoloji
-Tarimsal biyoteknoloji

Themes

Animal Biotechnology
Biocatalysis/Biotransformation
Bioinformatics/System Biology
Bioprocess Engineering
Biosensors
Biotechnology & Ethics
Education & Biotechnology
Environmental Biotechnology
Enzyme and Protein Engineering
Food & Feed Biotechnology Medical Genetics
Medicine & Biotechnology
Metabolic Engineering
Nanobiotechnology
Omic Sciences
Pharmaceutical Biotechnology
Plant Biotechnology
Renewables, Biorafinery, Bioenergy, Biofuels, Bioproducts
Stem Cells, Biomaterials, Tissue Engineering

KONGRE TAKVİMİ
Bildiri Özetlerinin Gönderimi Son Tarihi: 5 Mart 2014
Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 10 Mart 2014
Kongre Kayıt, konaklama ve Gezi Ücretlerinin Yatırılması için Son Tarih 25 Mart 2014:
Kongre günleri : 02-06 Haziran 2014
Kongre gezi programı: 04-05 Haziran 2014

E-posta : [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin