Uluslararası Marka ve Marka Kent kongresi

Marka Kent kongresi

Uluslararası Marka ve Marka Kent kongresi

Globalleşen dünyanın en önemli unsurlarından biri olan rekabet günümüzde her alanda kendini göstermektedir. Bireylerden şirketlere, ürünlerden hizmetlere, şehirlerden ülkelere kadar her alanda var olan rekabet, daha iyiye ulaşmak isteyen bu unsurların birbiri ile yarış halinde olmalarını gerekli kılmaktadır. Yarışta en önemli faktör ise diğerlerinden farklı olmak ve özellikle tüketiciler açısından farkındalık yaratmak ise Marka ile sağlanabilmektedir.

Markanın bu öneminden hareketle Marka ile ilgili çalışan, marka ile ilgili proje ve düşünceleri olan tüm akademisyen ve kurum temsilcilerini bir araya toplamak ve fikir alışverişinde bulunmanın ülkemiz açısından faydalı olacağı düşüncesi ile düzenleme kurulu olarak “International Brand and Brand City Congress – Uluslararası Marka ve Marka Kent kongresi” ni 27 – 29 Eylül 2018 tarihleri arasında Gümüşhane Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenleme kararı aldık.

Bu çerçevede Marka ve Marka ile bağlantılı farklı disiplinlerde çalışmalar yürüten, gerek yerel gerekse uluslararası akademisyenleri Gümüşhane Üniversitesi’nde bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda Pazarlamadan İletişime, İnovasyondan Rekabete, Çevreden Turizme, Spordan Sağlığa, Yönetimden Sosyal Medyaya, Hukuktan Uluslararası İlişkilere, Siyasetten Ekonomiye, Sanattan Teknolojiye kadar bir çok alanda farklı fikir, proje ve çalışmaları olan akademisyen ve araştırmacıları “Marka” ortak paydasında buluşturmak ve bu buluşmadan ulusal ve uluslararası yansımaları olan bir sinerji yaratmak ortak hedefimizdir. Hedefimizin her alanı kapsaması için ise kongremizin sloganını “MARKAYA DAİR HERŞEY” olarak belirledik.

Gümüşhane Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirmeyi planladığımız kongremize Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi ve The Journal of International Scientific Researches dergisi başta olmak üzere bir çok kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu destek vermektedir. Ayrıca ortak hedefimize inanan bir çok sponsorumuzun da bize katkı sağlamaktadır.

Üç gün olarak planladığımız kongremizin son gününü siz değerli katılımcılarımızı Gümüşhane!nin eşsiz doğası ve tarihi değerleri ile buluşturacak gezi programına ayırdık. Tüm gün sürecek gezi programımız ile kongrenin bilimsel yorgunluğunun atarak Marka Kent olma yolunda hızla ilerleyen Gümüşhane’nin doğal zenginliklerini siz değerli misafirlerimize gösterme fırsatımız olacaktır.

İsmine yakışır şekilde Marka olacak bir kongre gerçekleştirme isteğiyle başlatmış olduğumuz bu çalışmalar ile ulusal ve uluslararası alanda ses getirecek bir bilimsel etkinliği gerçekleştirme inancındayız. Bu inancımızı gerçekleştirmek amacıyla sizlerin de desteğine ihtiyaç duymaktayız. Değerli fikir, proje ve çalışmalarınız ile bizlere vereceğiniz desteklere şimdiden teşekkür ederiz.

Marka ve özellikle Marka Kent temalarında yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası çalışmaların sunulacağı, tartışılacağı ve yeni fikirlerin yaratılacağı “International Brand and Brand City Congress – Uluslararası Marka ve Marka Kent Kongresi” nde sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

27 – 29 Eylül 2018 tarihinde Gümüşhane’de buluşmak dileğiyle…

Kongre Düzenleme Kurulu adına Kurul Başkanları
Doç. Dr. Salih YILDIZ
Dr. Öğr. Üyesi Emre Ş. ASLAN

http://brandandbrandcity.gumushane.edu.tr/tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin