Uluslararası Lisansüstü Eğitimi Sanat ve Tasarım Sempozyumu

Lisansüstü Eğitimi

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Lisansüstü Eğitimi Sanat ve Tasarım Sempozyumu

Modern Çağla birlikte ilk büyük kırılmalarını yaşayan Sanat ve Tasarıma yönelik disiplinler, toplumları etkileyen kitlesel olay ve olgularla birlikte evrilerek değişim göstermişlerdir. Günümüzde ise disiplinler arasında kaybolmaya başlayan sınırların neticesinde birbirlerine yaklaşan alanlar “Sanat ve Tasarım” çatısı altında toplanarak yeni araştırma alanlarını ve konularını meydana getirmişlerdir. Bu bağlamda Sanat ve Tasarıma yönelik eğitim veren kurumlardaki genç araştırmacıları bir araya getirmek amacıyla Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü ev sahipliğinde 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Lisansüstü Eğitimi Sanat ve Tasarım Sempozyumu düzenlenecektir.

Öğrenci merkezli sempozyumda mevcut araştırmalar neticesinde karşılıklı fikir alışverişlerinin yapılmasının yanı sıra konuyla ilintili olarak eser sunumunun gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Sempozyum sonunda her katılımcıya sergi veya sözlü sunumları için adlarına düzenlenmiş katılım belgesi/belgeleri verilecektir.

Sempozyum Konuları
– Resim, Özgün Baskı, Heykel, Mimari, Fotoğraf, Sinema, Seramik, Cam, Sahne Sanatları, Tiyatro, Müzik, Dans, Tekstil, Moda, Sahne ve Kostüm Tasarımı, Grafik Tasarımı, Geleneksel Türk Sanatları, Çevre ve Mekân Tasarımı, Ekolojik Sanatlar, Yeni Medya ve Dijital Sanatlar…

– Estetik ve Sanat Felsefesi, Sanat Eleştirisi Yazını, Sanat Psikolojisi, Sanat Sosyolojisi, Sanat Antropolojisi, Sanat Politikaları, Sanat Yönetimi ve Ekonomisi, Sanat Kuramları, Sanata Eğilim ve Ekol Tartışmaları, Sanat ve Kamusal Alan…

Katılım Koşulları
1. Sempozyuma yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilmektedir.
2. Sempozyuma tam metin bildiri ile katılım kabul edilmektedir.
3. Sempozyum tam metin bildiri özetleri [email protected] adresine gönderilecektir.
4. Bildiri özetleri Türkçe ve İngilizce olarak yazılmalı, en az 200 en fazla 300 kelime olmalıdır. Tam metin bildiri özetleri şablon üzerinden hazırlanarak gönderilmelidir.
5. Katılımcılar sunumlarını ana dillerinde yapabilir fakat hazırlanılacak olan slayt İngilizce olmalıdır.
6. Sempozyum bildirileri Türkçe ve İngilizce olarak her iki dilde de kabul edilecektir.
7. Sempozyuma en fazla bir adet bildiri ile başvuru yapılabilir.
8. Sempozyuma tam metin bildiri ile katılım ücretine katılım belgesi ve bildiri kitabı dâhildir. Birden fazla yazarlı bildiriler için bir adet bildiri kitabı sorumlu yazara verilecektir.
8. Bildiri Yazım Kuralları ve Yazım Kılavuzu için tıklayınız.

9. Müzikal performans başvurularında eser listesi, notalar ve en az 5 dakikalık kayıt olması gerekmektedir.

11 – 12 Nisan 2019
http://sanatvetasarimsempozyumu.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin