Uluslararası katılımlı I. Aerobiyoloji Yaz Okulu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi
Aerobiyoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi – Biyoloji Bölümü işbirliği ile
Uluslararası katılımlı I. Aerobiyoloji Yaz Okulu

Atmosferde yer alan canlı ve cansız partikülleri ve onların canlılar üzerine etkilerini araştıran bilim dalı Aerobiyoloji, nispeten yeni bir bilim dalıdır. Farklı disiplinlerden bilim insanlarının katkıları ile hızla gelişen bu bilimdalı, Biyoloji, Kimya, Fizik gibi Temel Bilimlerin yanında, Çevre Mühendisliği ve Meteoroloji gibi farklı alanda çalışan kişilerin kendilerine yer bulduğu bir alandır. Bu nedenle, ülkemizde Aerobiyoloji’yi tanıtmak ve çalışma konularını, bu hedef kitlede çalışmalarına başlayan Lisans Üstü öğrencilerine anlatmak amacıyla Aerobiyoloji Kursu düzünlenmesi planlanmıştır.

Kimler Katılabilir?
Fizik, Kimya, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ile Çevre Mühendisliği, Coğrafya, Orman mühendisliği, Meteoroloji gibi alanlarda Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapmakta olan tüm öğrenciler bu kursa katılabilir. Katılım laboratuvar şartları göz önüne alınarak 20 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Etkinlik Tarihi ve Yeri
Aerobiyoloji Kursu 07.06.2022-10.06.2022 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde düzenlenecektir. Kurslar Biyoloji katındaki BA2 amfisi ile öğrenci lavında gerçekleştirilecektir. Bilgisayar uygulamaları ise Bilgisayar sınıfında yapılacaktır. Etkinliğimiz, 17.06.2022 tarihinde TÜBİTAK 2237-A programı tarafından desteklenmiştir.

Katılım Ücreti
Katılımcılarda sadece konaklama ve yemek giderlerini karşılamaları istenecek, kurs için ayrıca herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

11 + 17 =