Uluslararası Katılımlı 27. Ulusal Özel Eğitim Kongresi

Özel Eğitim
Özel Eğitim Kongresi

Uluslararası Katılımlı 27. Ulusal Özel Eğitim Kongresi

Uluslararası Katılımlı 27. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nin Değerli Katılımcıları,

Özel Eğitimin Türkiye’de gelişmesinde öncü isimlerden olan Doç. Dr. Mitat Enç anısına “Özel Eğitim Günleri” adıyla başlayan, sonrasında kongreye dönüştürülen Ulusal Özel Eğitim Kongresi bu yıl 8-10 Kasım 2017 tarihleri arasında uluslararası katılımlı olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Samsun’da düzenlenecektir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Özel Eğitimciler Derneği’nin (ÖZDER) iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan kongremizin oturumları, Samsun Anemon Hotel’in kongre salonlarında ve fuaye alanında yapılacaktır.

Bu yıl 27.’sini düzenleyeceğimiz kongremizin teması “Özel Eğitimde Bilimsel Dayanaklı Uygulamalar” olarak belirlenmiştir. Sizleri bilimsel dayanaklı uygulamalar ışığında, özel eğitimde olan ilerlemeleri ve yenilikleri paylaşmak üzere Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne ve Samsun’a davet ediyoruz.

Kongremizde tüm özel eğitim kategorilerinde sunumlara yer verilecektir. Özel eğitimin disiplinler arası bir alan olması, katılımcı kitlemizi de zenginleştirmektedir. Bu bağlamda, kongremize özel eğitim alanından akademisyenlerin, genç araştırmacıların, öğretmenlerin, öğrencilerin, özel eğitim alanıyla ilişkili destek hizmetleri sunan meslek gruplarının ve özellikle ailelerin katılımı beklenmektir. Bunun yanı sıra, kongremize ülkemizde özel gereksinimleri olan bireylerin bağımsız yaşamalarına katkıda bulunan tüm kamu ve özel kuruluşlar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve yayınevlerinin katılımı da beklenmektedir.

Davetimiz, özel gereksinimleri olan bireyler ve ailelerine daha nitelikli eğitim hizmeti sunmak isteyen, bilimsel çalışmaları ve bilimsel uygulamaları kendine ilke edinmiş tüm kişi ve kurumlaradır. Sizleri, üniversitemizde ve Amazonların başkenti olan Samsun’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Tüm katılımcıların kendilerine önemli kazanımlar elde edeceği ve bilimsel paylaşımın en üst seviyede görüldüğü bir kongre olması dileğiyle…

Ondokuz Mayıs Üniversitesi adına,
Kongre Başkanı
Doç. Dr. Salih Rakap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eighteen + 20 =