Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması

28 – 30 ekim 2011 tarihleri arasında Uluslararsı Genç Mimarlar Buluşması düzenlenecektir.

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, genç mimarları bir araya getirmek, mimarlıkla ilgili her türlü konuda genç fikirlerden yararlanmak ve en önemlisi genç mimarların üniversiteden sonraki eğitimlerine katkıda bulunmak amacı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Genç Mimarlar Buluşması” etkinliğini düzenlemiştir.

Etkinliğimizin birincisi 2006 yılında “AB Sürecinde Türk Mimarlığı” ana teması ile gerçekleştirildi. 2007 yılında ulusal olarak düzenlediğimiz 2. Genç Mimarlar Buluşması etkinliğimizin ana teması ise “Mimarlıkta Etik ve Kimlik” idi. Her yıl geliştirerek düzenlenen etkinliğin üçüncüsünü “Mimarlık ve Teknoloji” Sempozyumu ana başlığında gerçekleşti. 2009 yılında Uluslararası olarak düzenlenen etkinliğin ana teması ise “Gelecekte Tasarım” idi. Bu kapsamda “22. yy. Doğru Konut ve/veya Konut Alanları” fikir projesi yarışması gerçekleştirildi.

Etkinlik 2010 yılından itibaren UIA ile birlikte düzenlemektedir. 2010 yılında “2023 Yılında Kentin Etkileşim Alanları Meydanlar” olan fikir projesi yarışması gerçekleştirilmiştir. Yarışmaya yurtiçinden 35 adet yurtdışından ise 48 proje katılmıştır. 2011 yılında fikir projesi yarışması ‘’2023 Yılında Kentin Kesişim Alanları Duraklar’’ temasıyla gerçekleştirilmiştir.

6. Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması 28-30 Ekim 2011 tarihlerinde Uluslararası Mimarlık Bienali Antalya kapsamında ana teması ‘’Kesişmeler’’ olarak gerçekleştirilecektir.