Uluslararası Geçmişten Geleceğe Sanat Sempozyumu

Yontma Taş Çağı (Paleolitik) Cilalı Taş Devrinde (Neolitik) kalkolitik dönemin 4. aşamasından itibaren insan yerleşiminin olduğu Çorum ili; Hitit, Firig, Kimmer, Med, Pers, Galat, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişmend, Moğol, Ertena, Kadı Burhanettin ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde her zaman gözde bir yaşam alanı olmuştur. Bu özelliği nedeniyle oldukça zengin bir kültür ve sanat hazinesine sahip olan Çorum ilinde, 26-28 Eylül 2016 tarihleri arasında Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde “Uluslararası Geçmişten Geleceğe Sanat Sempozyumu-UGS’2016” adı ile uluslararası bir sanat etkinliği gerçekleştirilecektir.

Yurtiçi ve yurt dışındaki seçkin üniversitelerde görev yapan akademisyenlerimiz ile sanat uygulayıcıları ve eğiticilerinin bir araya gelerek geçmişten geleceğe çok yönlü olarak sanatın ele alınacağı etkinlik, diğer yandan da şehrin kültürel mirasına katkıda bulunacaktır.

Ulusal ve Uluslararası bilim arenasında çalışmalarını sürdüren farklı deneyim ve birikimlere sahip akademisyenlerimiz ile araştırmacıların yaptıkları çalışmaları ilimize tanıtmalarının yanı sıra söz konusu sempozyum akademisyenler arasında uluslararası düzeyde yeni işbirliklerinin yolunu açacak olup, Çorum ili ve çevresinin kültürel turizminin gelişimine de katkı sağlayacaktır.

Hitit Üniversitesinin kuruluşunun 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında ilki bu yıl düzenlenecek olan ve geleneksel olarak devam etmesi planlanan böylesi anlamlı bir sempozyumda sizleri gerek çalışmalarınızı sunmak üzere, gerekse de katılımcı olarak aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı bildirir, Çorum’da Sanat ile ilgili çalışmaların sunulacağı verimli ve üretken bir etkinlikte hep birlikte olmak dileğiyle saygılarımızı sunarız

Konu Başlıkları
Güzel Sanatlar
Sanat Tarihi
Sanat Eğitimi
Sanat Etiği
Sanat Psikolojisi
Sanat Sosyolojisi
Sanat Felsefesi
İslam ve Sanat
Dinler ve Sanat
Atölye Çalışmaları
Sanatsal Etkinlikler

http://www.ugs2016.hitit.edu.tr/Home/Index