Uluslararası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Sempozyumu 2017

Uluslararası Eğitim
Uluslararası Eğitim

Uluslararası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Sempozyumu

Sizleri 3-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (www.bandirma.edu.tr) ev sahipliğinde düzenlenecek olan ve bir RESSJOURNAL (www.ressjournal.com) organizasyonu olan RESSCONGRESS’e (Uluslararası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Sempozyumu, www.resscongress.com) davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

RESSCONGRESS’te; nitelik açısından akademisyenlerin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamak, disiplinler arası çalışma ortamı oluşturmak hedeflenmektedir. Eskilerin dediği gibi “Müsademe-i efkârdan barika-i hakikat doğar.” yani fikirlerin çarpışmasından hakikatin kıvılcımı ortaya çıkar.” Türkiye ve dünyanın yeni sorunlarla yüz yüze kaldığı bu dönemde eğitim bilimleri ve sosyal bilimler alanları yeni çözümler üretmeli ve gelecek nesillere daha iyi bir gelecek kurgulamaları için ipuçları bırakmalıdırlar.

Türkiye özelinden dünya geneline kadar beyin fırtınası yapmak için eğitim bilimleri ve sosyal bilimler dünyasını ülkemizin nadide beldelerinden olan Bandırma’da bir araya getirmek istiyoruz.

Kabul edilen bildirilerin özetleri sempozyum özet kitabında; bildirilerin tam metinleri, yazarın seçeceği sempozyumu destekleyen ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde -hakem süreci tamamlandıktan sonra- ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Ayrıca isteyen yazarların bildiri tam metinleri (proceeding) elektronik/basılı kitap olarak yayınlanacaktır.

Konu başlıkları; Antropoloji, Arkeoloji, Batı Dilleri ve Edebiyatları, Beşeri Bilimler, Coğrafya, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Dilbilim, Din Bilimleri, Din Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Ekonomi, Felsefe, Finans, Gazetecilik ve Medya, Güzel Sanatlar, Halkla İlişkiler, Hukuk, İktisat, İlahiyat, Temel Eğitim, Yüksek Öğretim, İşletme, Kadın Araştırmaları, Kamu Yönetimi, Kütüphanecilik, Maliye, Müze Çalışmaları, Müzik, Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Psikoloji, Resim, Sağlık Bilimleri, Sinema-TV, Siyasal Bilimler, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Spor Bilimi ve Eğitimi, Tarih, Turizm Çalışmaları, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Halk Bilimi, Türkçe Eğitimi, Uluslararası İlişkiler ve sosyal bilimlerin diğer alanları da sempozyum kapsamında değerlendirilecektir.

Sempozyum kapsamında ayrıca uluslararası karma resim sergisi düzenlenecektir. Sempozyuma resim gönderen katılımcıların çalışmaları Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar sempozyum süresince sergilenecektir. Kabul edilen çalışmalar kongre merkezinde 3-5 Kasım 2017 tarihleri arasında sergilenecektir. Sergilenen çalışmalar için e-katalog hazırlanacaktır.

http://www.resscongress.com/index.php

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

3 × 3 =