Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar

Eğitimde Yeni Normlar

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birliği ile düzenlediğimiz Türkiye’nin ilk çevrimiçi kongresi “Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar” Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’ un teşrifleri ve açılış konuşmaları ile 24, 25, 26 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Türkiye’nin ilk çevrimiçi kongre olma özelliğini taşıyan kongremizde, yurt içi ve yurt dışından 15 davetli akademisyenin konuşmaları ve 38 bildiri sunumu yer almıştır. Kongremizde üç gün boyunca 24 saatin üzerinde canlı yayın yapılarak yaklaşık 15000 kişiye ulaşılmıştır.

“Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar” Bildiri kitabımız da eğitim camiasından olumlu karşılıklar alarak bilim ve kültür dünyası için yeni bir kaynak olarak yerini almıştır.

Bu yıl da 21, 22, 23 Haziran 2021 tarihlerinde “Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2” ismi ile ikincisini düzenleyeceğimiz çevrimiçi kongremizde 5’i yabancı olmak üzere 9 Yurtdışı toplam 16 Davetli Konuşmacı yer alacaktır. “Covid-19 Sürecinde Eğitime Bakış” ana teması ile düzenlenecek olan “Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2” tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde eğitim alanında gerçekleşen değişimlere ve gelişmelere yönelik çalışmalarla, eğitim dünyasına katkı sağlayan kişileri bir araya getirecek. Covid-19 Pandemisini dünya olarak tecrübe ettiğimiz bu yeni dönemde değişen öncelikler, önem kazanan yeni olgular, eğitimden tarıma kadar hayatın her alanında insanlığı bekleyen değişim ve gelişim süreçlerini alanında uzman kişilerin paylaşımlarıyla bilim dünyasına sunmak hedeflenmektedir. Kongremizde yine uluslararası işbirliği platformu oluşturulup; katılımcıların çalışmalarını paydaşlara sunmasına ve fikir alışverişi yapmalarına imkân sağlanacaktır.

ÖNEMLİ GÜNLER
Özet bildiri gönderim son tarihi: 7 Haziran 2021
e-Kongre Program Tarihi: 21 Haziran 2021
Bildiri Kabul Mektuplarının Gönderim Tarihi: 18 Haziran 2021
Tam metin gönderim son tarihi: 19 Temmuz 2021
Kongre Tarihi: 21-22-23 Haziran 2021

https://artvincovidcongress.org