Uluslararası Çocuk ve Medya Uygulamaları Kongresi 2012

23 NİSAN TRT OKUL ÖNCESİ ÇOCUK VE MEDYA UYGULAMALARI KONGRESİ

17-18 Nisan 2012 KONYA

Çocuklara yönelik medyanın geliştirilmesi ve eksiklerinin giderilmesi hedefiyle yola çıkan Türkiye’nin kamu hizmeti yayıncı kuruluşu TRT, “Uluslararası Çocuk ve Medya Uygulamaları Kongresi”ni hayata geçirmeye hazırlanıyor.

TRT Çocuk Kanal Koordinatörlüğü ve Eğitim Dairesi Başkanlığının öncülüğünde gerçekleştirilecek kongrenin ilki 17-18 Nisan 2012 tarihlerinde, Konya’da düzenlenecek.Kongrenin bu yılki teması ise “Okul Öncesi Çocuk ve Medya Uygulamaları”.

Kongre kapsamında bu yıl;

•Okul öncesi çocukların TV ve yeni medya karşısındaki tutum ve davranışları;
•Okul öncesi eğitim modellerinde günümüz teorileri ve uygulamaları; geliştirilebilir ve sürdürülebilir eğitim metotları ve;
•Çoklu medya çocuk projeleri
ele alınacak.

Kongrede engelli çocuklar da unutulmayacak. 9 – 13 yaş arası engelli çocuklarla ilgili medya uygulamaları kongrede özel gündem maddesi olarak ele alınacak.

Kongre katılımcıları, bildiri sunmak ve akademik çalışmalarını paylaşmak üzere ülkemiz üniversitelerinden ve yurt dışından gelen akademisyenler, medya uzmanları, çocuk psikologları ve çocuk programları alanında yapımcı ve yayıncılardan oluşacak.

Kongre boyunca ele alınacak konular, çocuk yayıncılığının gelişimine katkı sağlamak amacıyla değerlendirilecek ve kılavuz olma niteliği taşıyacak bir bildirgeye dönüştürülecek.

23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan “TRT -Uluslararası Çocuk ve Medya Uygulamaları Kongresi”, her yıl yeni konularla içeriğini zenginleştirmeyi ve çocuklara yönelik medyada yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.

“TRT -Uluslararası Çocuk ve Medya Uygulamaları Kongresi”ne katılım ücretsizdir. Siz de katkıda bulunmak isterseniz başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Adres:
TRT Çocuk Kanal Koordinatörlüğü,
Ahmet Adnan Saygun Cad. No: 83
34347 Ulus – Ortaköy / İSTANBUL

Tel:
0090 212 259 7275 / 2529

Fax:
0090 212 381 1468

http://trt.net.tr/cocukkongresi/