Ana SayfaYarışmalarUluslararası Biyoloji Olimpiyatı

Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı

IBO 2023, 3-11 Temmuz 2023 tarihleri ​​arasında Al Ain / Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki BAE Üniversitesi’nde planlanmıştır.

IBO Yarışması, her yıl Temmuz ayında IBO Derneği’ne üye ülkelerden birinde düzenlenmektedir. 2023 yılında IBO’nun 34. baskısı BAE Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilmektedir. Biyolojinin tüm disiplinleri IBO Yarışması için kabul edilebilir. IBO-2023, yarışmacıların sadece bilgi ve becerilerini değil, aynı zamanda bağımsız düşünme ve problem çözme yeteneklerini de uygulamalarını sağlayacaktır.

Tipik bir IBO Yarışması, IBO tarafından öngörülen Biyoloji müfredatının tüm yelpazesini kapsayan iki tur teori sınavı (Bölüm-1&2) ve dört tur pratik deneyden (Bölüm-3) oluşur . Her bölümün önerilen süresi, tazeleme için bir mola ile dört ila altı saattir. İki sınav arasında en az bir gün ara verilecektir.

IBO teorik görevleri, yarışmacıların biyolojik bilgileri anlama, işleme becerileri ve uygulamalarını test edecektir. Teorik sorular belirtilen oranlarda aşağıdaki konuları kapsayacaktır.

IBO sırasında öğrenciler Teorik ve Uygulamalı Sınavlara katılmak zorundadır . Teorik Sınavlar ca. Büyük ölçüde kapalı uçlu biçimde (örneğin, çoklu doğru-yanlış) 100 görev. Bu görevler, biyolojinin tüm alanlarını kapsar ve öğrencilerin ileri biyolojik olayları analiz etmede bilim bilgilerini uygulamalarını gerektirir. Pratikler tipik olarak 3-4 laboratuvara ayrılır. Her Pratiğin içerik alanları yaklaşık olarak duyurulur. IBO’dan 6-12 ay önce. Laboratuvarda öğrenciler, araştırmalar yürüterek ve verileri analiz ederek biyolojik becerilerini sergilerler.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.