ULUSLARARASI BİLİM TEMELLERİ BİLGİ YARIŞMASI’NDA (URFODU) EVRENSEL KOLEJ 9 ALTIN MADALYA İLE YİNE ŞAMPİYON

  

Özel Evrensel Kolej, Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi Rusya Federasyonu’nun düzenlediği dünya çapında farklı ülkelerinden toplamda 1678 okuldan 481413 başvurunun yapıldığı XVII. URFODU Bilim Temelleri Matematik Yarışması’nda 9 ALTIN (“Medal of Internal Final Stage Winner” ) , 56 İKİNCİLİK ve 74 ÜÇÜNCÜLÜK ve TOPLAM 139 DERECE kazanarak okulumuzun ve ülkemizin gururu oldular.

Öğrencilerin bilimsel araştırma faaliyetlerine ilgi ve yeteneğini ortaya çıkarmak ve geliştirmek amacıyla organie edilen Uluslararası XVI. URFODU Bilim Temelleri Matematik Final Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Uluslararası düzeyde yoğun katılımın olduğu yarışmada öğrencilerimiz farklı alanlarına ele ettikleri başarılarla bizleri gururlandırdılar.

90 – 100 aralığındaki öğrencilerin “Medal of Internal Final Stage Winner” (madalya) ve birinci derece diploma ile ödüllendirildiği ve ONBİNLERCE öğrencinin katıldığı yarışmada ayrıca öğrencilerimiz CEYHUN DENİZ KELEŞ, MUSTAFA YENİCE ve TUNA KELER, MATEMATİK alanında tüm katılımcılar arasından da 100 tam puan alarak BİRİNCİ olmuşlardır.

Altın madalya kazanan öğrencilerimiz;

İSİM   Ülke  Okul NO / adı Branş Sınıf Diploma   Elektronik ödül
CEYHUN DENİZ KELEŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 11 1.derece diploma/1-826 Medal of internal final stage winner
NEHİR NOGAY Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 11 1.derece diploma Medal of internal final stage winner
TUĞÇE NUKET ERTAŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 11 1.derece diploma Medal of internal final stage winner
REFİA FEYZA ASLANTEPE Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 1.derece diploma Medal of internal final stage winner
MUSTAFA YENİCE Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 7 1.derece diploma/1-1631 Medal of internal final stage winner
TUNA KELER Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 8 1.derece diploma Medal of internal final stage winner
TUNA KELER Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 8 1.derece diploma/1-1272 Medal of internal final stage winner
SABRİ ÇOLAK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 7 1.derece diploma/1-1631 Medal of internal final stage winner
İDİL YAVUZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 1.derece diploma Medal of internal final stage winner

 

 

İKİNCİLİK Ödülü kazanan öğrencilerimiz;

CEYHUN DENİZ KELEŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 11 2.derece diploma
CEYHUN DENİZ KELEŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 11 2.derece diploma
NEHİR NOGAY Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 11 2.derece diploma
TUĞÇE NUKET ERTAŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 11 2.derece diploma
DENİZ EFE ZER Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 2.derece diploma
DENİZ EFE ZER Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 9 2.derece diploma
DENİZ EFE ZER Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 9 2.derece diploma
ERKAM ÖZDEMİR Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 2.derece diploma
REFİA FEYZA ASLANTEPE Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 10 2.derece diploma
PELİN YILMAZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 8 2.derece diploma
HÜSEYİN YATÇI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 10 2.derece diploma
HÜSEYİN YATÇI Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 10 2.derece diploma
DENİZ BODUR Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 11 2.derece diploma
NİL IŞIKDOĞAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 8 2.derece diploma
İREM ERGÜN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 8 2.derece diploma
NEHİR ÖZÇAKIR Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 2.derece diploma
TULGAR BATU ALAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 9 2.derece diploma
DURU BAŞTUĞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 7 2.derece diploma
DURU BAŞTUĞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 7 2.derece diploma
NAZ DİKTAŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 10 2.derece diploma
TUNA KELER Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 8 2.derece diploma
TUNA KELER Türkiye Ankara Evrensel Koleji Coğrafya 8 2.derece diploma
TUNA KELER Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 8 2.derece diploma
ELA LORİN KIRMIZIGÜL Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 10 2.derece diploma
SABRİ ÇOLAK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 6 2.derece diploma
AHMET ERHAN AVCI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 9 2.derece diploma
AHMET ERHAN AVCI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 2.derece diploma
AHMET ERHAN AVCI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 9 2.derece diploma
AHMET ERHAN AVCI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 2.derece diploma
AHMET ERHAN AVCI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Coğrafya 9 2.derece diploma
ARES KÜÇÜKKELEPÇE Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 5 2.derece diploma
ARES KÜÇÜKKELEPÇE Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 2.derece diploma
NEHİR ECE KOÇ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 2.derece diploma
AHMET HAZAR AKÇER Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 2.derece diploma
ASIM EMRE YILMAZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 2.derece diploma
NİSA BALCI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 11 2.derece diploma
NİSA BALCI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 11 2.derece diploma
METEHAN KOÇALİ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 7 2.derece diploma
DERYA BİLECİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 9 2.derece diploma
AYTAÇ AYDIN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 9 2.derece diploma
ERDEM AKAR Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 2.derece diploma
İMGE DAĞALP Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 6 2.derece diploma
İMGE DAĞALP Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 6 2.derece diploma
UMUT EGE KOÇ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 8 2.derece diploma
UMUT EGE KOÇ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Coğrafya 8 2.derece diploma
İNCİ TUNABOYLU Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 7 2.derece diploma
İNCİ TUNABOYLU Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 7 2.derece diploma
MEHMET BATUR  KIL Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 6 2.derece diploma
YAPRAK ÜRÜN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 9 2.derece diploma
NİSA ALİYE AYAZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 7 2.derece diploma
HÜSNÜ ARAS YAVUZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 2.derece diploma
MELTEM KAYABASI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 2.derece diploma
MELTEM KAYABASI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 2.derece diploma
ELİF HAZIMLI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 10 2.derece diploma
ELİF HAZIMLI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 2.derece diploma
DOĞA YAREN BARBAROS Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 11 2.derece diploma

 

ÜÇÜNCÜLÜK Ödülü Kazanan Öğrencilerimiz;

İREM KAPISIZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 9 3.derece diploma
İREM KAPISIZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
İREM KAPISIZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 3.derece diploma
CEYHUN DENİZ KELEŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 11 3.derece diploma
TUĞÇE NUKET ERTAŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 11 3.derece diploma
ERKAM ÖZDEMİR Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 10 3.derece diploma
MURAT EROĞLU Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 3.derece diploma
REFİA FEYZA ASLANTEPE Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 10 3.derece diploma
DENİZ URKAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 3.derece diploma
ARDA ÇEVİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 10 3.derece diploma
ARDA ÇEVİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 3.derece diploma
ARDA ÇEVİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Coğrafya 10 3.derece diploma
PELİN YILMAZ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 8 3.derece diploma
EGE ÖZSES Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
EGE ÖZSES Türkiye Ankara Evrensel Koleji Coğrafya 9 3.derece diploma
HÜSEYİN YATÇI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Coğrafya 10 3.derece diploma
HÜSEYİN YATÇI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 3.derece diploma
NİL IŞIKDOĞAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 8 3.derece diploma
İREM ERGÜN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 8 3.derece diploma
NEHİR ÖZÇAKIR Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
TULGAR BATU ALAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 9 3.derece diploma
MUSTAFA YENİCE Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 7 3.derece diploma
MUSTAFA YENİCE Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 7 3.derece diploma
DİLAY GEDİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 10 3.derece diploma
DİLAY GEDİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 3.derece diploma
DİLAY GEDİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 10 3.derece diploma
DİLAY GEDİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 10 3.derece diploma
NAZ DİKTAŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 10 3.derece diploma
ARDA AKTAŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 6 3.derece diploma
ELİF BEYZA HACIFAZLIOĞLU Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 6 3.derece diploma
RÜZGAR DENİZ SAYLAK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 7 3.derece diploma
ALPER BAKAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 7 3.derece diploma
TUNA KELER Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 8 3.derece diploma
ELA LORİN KIRMIZIGÜL Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 10 3.derece diploma
ELA LORİN KIRMIZIGÜL Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 10 3.derece diploma
SABRİ ÇOLAK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 6 3.derece diploma
 FERİT ONUR UYAR Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 11 3.derece diploma
DURU  ÇUKURTEPE Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
DURU  ÇUKURTEPE Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 9 3.derece diploma
ÖMER DURUCAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 6 3.derece diploma
ÖMER DURUCAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 6 3.derece diploma
TUĞRA BURAK ULUDAĞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 3.derece diploma
TUĞRA BURAK ULUDAĞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 5 3.derece diploma
DİLA DİKTAŞ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 3.derece diploma
BERKAY  ÇAĞAN ONURALP Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 3.derece diploma
BERKAY  ÇAĞAN ONURALP Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 9 3.derece diploma
YANKI TÜRKMAYALI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 3.derece diploma
YANKI TÜRKMAYALI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Coğrafya 9 3.derece diploma
YANKI TÜRKMAYALI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
KUZEY GÖZÜTOK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 5 3.derece diploma
DERYA BİLECİK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 3.derece diploma
AYTAÇ AYDIN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 3.derece diploma
AYTAÇ AYDIN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
MERT ÜNALAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 9 3.derece diploma
MERT ÜNALAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
ENES KIZILTOPRAK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 9 3.derece diploma
İDİL İREM DEMİRCİ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 6 3.derece diploma
İDİL İREM DEMİRCİ Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 6 3.derece diploma
UMUT EGE KOÇ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 8 3.derece diploma
UMUT EGE KOÇ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 8 3.derece diploma
HASAN AKYOL Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
 ZEYNEP EFSANE KARAŞEHİRLİ Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 6 3.derece diploma
YAPRAK ÜRÜN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 3.derece diploma
YAPRAK ÜRÜN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
AHSEN BEYZA AK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 9 3.derece diploma
AHSEN BEYZA AK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 9 3.derece diploma
AHSEN BEYZA AK Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
SAİD EFE DURUCAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Kimya 9 3.derece diploma
SAİD EFE DURUCAN Türkiye Ankara Evrensel Koleji Biyoloji 9 3.derece diploma
MELTEM KAYABASI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 10 3.derece diploma
MELTEM KAYABASI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Coğrafya 10 3.derece diploma
MELTEM KAYABASI Türkiye Ankara Evrensel Koleji Matematik 10 3.derece diploma
MELTEM KAYABASI Türkiye Ankara Evrensel Koleji İngilizce 10 3.derece diploma
ALİ DOĞAN ÇAMUR Türkiye Ankara Evrensel Koleji Fizik 11 3.derece diploma

 

Bu başarıyı yakalayan öğrenciler aynı zamanda tüm dünyada geçerliliği olan diplomaya da sahip oldular. Ayrıca toplamda on binlerce başvurunun yapıldığı yarışmada organizasyon heyeti olarak da tebrik edilmiş ve başarılarımız resmi sitelerinden de duyurulmuştur. Güçlü rakipleri arasından başarıyla ayrılan öğrenciler ülkemiz adına kazandığımız bu başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını söylediler.

Türkiye ve Dünyadan birçok özel ve devlet okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen ve katılımcı ülkelerin Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından da desteklenen bu yarışmada dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY , Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Koordinatörü Bülent IŞIK gösterdikleri üstün başarılardan dolayı öğrencileri kutladılar.

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi üstün başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin