ULUSLARARASI BİLİM TEMELLERİ BİLGİ YARIŞMASI’NDA EVRENSEL KOLEJ YİNE ŞAMPİYON

ULUSLARARASI BİLİM TEMELLERİ BİLGİ YARIŞMASI’NDA

EVRENSEL KOLEJ YİNE ŞAMPİYON

Özel Evrensel Kolej, Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi -Rusya Federasyonu’nun düzenlediği dünya çapında farklı ülkelerinden 2257 okuldan 659434 başvurunun yapıldığı XVII. URFODU Bilim Temelleri Matematik Yarışması’nda 9 Altın (“Medal of Internal Final Stage Winner” ) , 31 Gümüş ve 31 Bronz Madalya kazanarak okulumuzun ve ülkemizin gururu oldular.

Öğrencilerin bilimsel araştırma faaliyetlerine ilgi ve yeteneğini ortaya çıkarmak ve geliştirmek amacıyla organize edilen Uluslararası XVI. URFODU Bilim Temelleri Matematik Final Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Uluslararası düzeyde yoğun katılımın olduğu yarışmada öğrencilerimiz farklı alanlarında elde ettikleri başarılarla bizleri gururlandırdılar.

90 – 100 aralığındaki öğrencilerin “Medal of Internal Final Stage Winner” (madalya) ve birinci derece diploma ile ödüllendirildiği ve 659480 öğrencinin katıldığı yarışmada ayrıca öğrencimiz TUNA KELER MATEMATİK alanında tüm katılımcılar arasından da 100 tam puan alarak BİRİNCİ olmuştur.

Altın madalya kazanan öğrencilerimiz;

 

Öğrenci Soyadı/ Adı Okul adı Branş Sınıf Diploma türü Ödül
Yıldız Nehir Evrensel Kolej Matematik 5 1.derece diploma ALTIN MADALYA
Aydın Cemre Evrensel Kolej Matematik 7 1.derece diploma ALTIN MADALYA
Erdoğan Efe Erkin Evrensel Kolej Matematik 7 1.derece diploma ALTIN MADALYA
Keler Tuna Evrensel Kolej Matematik 7 1.derece diploma ALTIN MADALYA
Yılmaz Pelin Evrensel Kolej Matematik 7 1.derece diploma ALTIN MADALYA
Kızıltoprak Enes Evrensel Kolej Matematik 8 1.derece diploma ALTIN MADALYA
Gökağaç İpek Evrensel Kolej İngilizce 8 1.derece diploma ALTIN MADALYA
DİLSİZ İLAYDA Evrensel Kolej Kimya 11 1.derece diploma ALTIN MADALYA
ÖZÜDOĞRU ÖYKÜ Evrensel Kolej Kimya 11 1.derece diploma ALTIN MADALYA

 

Gümüş madalya kazanan öğrencilerimiz;

 

Öğrenci Soyadı/Adı Okul adı Branş Sınıf Diploma türü
Aktaş Arda  Evrensel Kolej Matematik 5 2.derece diploma
Yenice Mustafa  Evrensel Kolej Matematik 6 2.derece diploma
Çolak Sabri  Evrensel Kolej Matematik 6 2.derece diploma
Keler Tuna  Evrensel Kolej Biyoloji 7 2.derece diploma
Türker Elif  Evrensel Kolej Biyoloji 7 2.derece diploma
Aydın Cemre  Evrensel Kolej Biyoloji 7 2.derece diploma
Hatipoğlu Kaan  Evrensel Kolej Biyoloji 7 2.derece diploma
Keler Tuna  Evrensel Kolej İngilizce 7 2.derece diploma
Zer Deniz Efe  Evrensel Kolej Biyoloji 8 2.derece diploma
Özçakır Nehir  Evrensel Kolej Biyoloji 8 2.derece diploma
Özçakır Nehir  Evrensel Kolej Matematik 8 2.derece diploma
Coşkun Fikri Çağan  Evrensel Kolej Matematik 8 2.derece diploma
Ateş Seçil  Evrensel Kolej Matematik 8 2.derece diploma
Ateş Seçil  Evrensel Kolej İngilizce 8 2.derece diploma
Türkan Sıla  Evrensel Kolej İngilizce 8 2.derece diploma
YATÇI HÜSEYİN  Evrensel Kolej Biyoloji 9 2.derece diploma
KAYABASI MELTEM  Evrensel Kolej Matematik 9 2.derece diploma
DİKTAŞ NAZ  Evrensel Kolej İngilizce 9 2.derece diploma
Keleş Ceyhun Deniz  Evrensel Kolej Fizik 10 2.derece diploma
SARİBAL BERFİN  Evrensel Kolej Biyoloji 11 2.derece diploma
SARİBAL BERFİN  Evrensel Kolej Kimya 11 2.derece diploma
LAÇİN VİLDAN IRMAK  Evrensel Kolej Kimya 11 2.derece diploma
DARGA ÖYKÜ  Evrensel Kolej Kimya 11 2.derece diploma
ÖZÜDOĞRU ÖYKÜ  Evrensel Kolej Coğrafya 11 2.derece diploma
DİLSİZ İLAYDA  Evrensel Kolej Coğrafya 11 2.derece diploma
SARİBAL BERFİN  Evrensel Kolej Matematik 11 2.derece diploma
DİLSİZ İLAYDA  Evrensel Kolej Matematik 11 2.derece diploma
ÖZÜDOĞRU ÖYKÜ  Evrensel Kolej Matematik 11 2.derece diploma
TEMEL ARDA  Evrensel Kolej Fizik 11 2.derece diploma
SARİBAL BERFİN  Evrensel Kolej Fizik 11 2.derece diploma
ÖZÜDOĞRU ÖYKÜ  Evrensel Kolej İngilizce 11 2.derece diploma

 

Bronz madalya kazanan öğrencilerimiz;

 

Öğrenci  Soyadı/Adı Okul adı Branş Sınıf Diploma  türü
Cebbari Arya Evrensel Kolej Matematik 5 3.derece diploma
Bakan Alper Evrensel Kolej Biyoloji 6 3.derece diploma
Saylak Rüzgar Deniz Evrensel Kolej Biyoloji 6 3.derece diploma
Ergün İrem Evrensel Kolej Biyoloji 7 3.derece diploma
Yılmaz Pelin Evrensel Kolej Biyoloji 7 3.derece diploma
Aydın Cemre Evrensel Kolej İngilizce 7 3.derece diploma
Deringöl Çınar Evrensel Kolej Biyoloji 8 3.derece diploma
Ateş Seçil Evrensel Kolej Biyoloji 8 3.derece diploma
Erdoğan Arda Evrensel Kolej Biyoloji 8 3.derece diploma
Gökağaç İpek Evrensel Kolej Biyoloji 8 3.derece diploma
Coşkun Fikri Çağan Evrensel Kolej Biyoloji 8 3.derece diploma
KIRMIZIGÜL ELA LORİN Evrensel Kolej Biyoloji 9 3.derece diploma
KIRMIZIGÜL ELA LORİN Evrensel Kolej Kimya 9 3.derece diploma
DİKTAŞ NAZ Evrensel Kolej Matematik 9 3.derece diploma
YATÇI HÜSEYİN Evrensel Kolej Matematik 9 3.derece diploma
KIRMIZIGÜL ELA LORİN Evrensel Kolej Matematik 9 3.derece diploma
AYŞE NAZ ÖZTÜRK Evrensel Kolej Matematik 9 3.derece diploma
YATÇI HÜSEYİN Evrensel Kolej İngilizce 9 3.derece diploma
BARBAROS DOĞA YAREN Evrensel Kolej Biyoloji 10 3.derece diploma
BARBAROS DOĞA YAREN Evrensel Kolej Matematik 10 3.derece diploma
ERTAŞ TUĞÇE NUKET Evrensel Kolej Fizik 10 3.derece diploma
BARBAROS DOĞA YAREN Evrensel Kolej İngilizce 10 3.derece diploma
ÖZÜDOĞRU ÖYKÜ Evrensel Kolej Biyoloji 11 3.derece diploma
DİLSİZ İLAYDA Evrensel Kolej Biyoloji 11 3.derece diploma
DARGA ÖYKÜ Evrensel Kolej Biyoloji 11 3.derece diploma
LAÇİN VİLDAN IRMAK Evrensel Kolej Biyoloji 11 3.derece diploma
TÜRKOĞLU DUHAN  ANIL Evrensel Kolej Coğrafya 11 3.derece diploma
DARGA ÖYKÜ Evrensel Kolej Matematik 11 3.derece diploma
SEVİL KORAY Evrensel Kolej Fizik 11 3.derece diploma
DARGA ÖYKÜ Evrensel Kolej Fizik 11 3.derece diploma
DİLSİZ İLAYDA Evrensel Kolej İngilizce 11 3.derece diploma

 

Bu başarıyı yakalayan öğrenciler aynı zamanda tüm dünyada geçerliliği olan diplomaya da sahip oldular. Ayrıca toplamda 659434 başvurunun yarışmada organizasyon heyeti olarak da tebrik edilmiş ve başarılarımız resmi sitelerinden de duyurulmuştur. Güçlü rakipleri arasından başarıyla ayrılan öğrenciler ülkemiz adına kazandığımız bu başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını söylediler.

Türkiye ve Dünyadan birçok özel ve devlet okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen ve katılımcı ülkelerin Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından da desteklenen bu yarışmada dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY ve Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU gösterdikleri üstün başarılardan dolayı kutladılar.

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi üstün başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin