ULUSLARARASI BEŞERİ VE SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ

ULUSLARARASI BEŞERİ VE SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ

“Yeni küresel gelişmeler ışığında sosyal bilimlerde yeni ufuklar”

Değerli Meslektaşlarımız, Kıymetli Kamu ve Özel Sektör Temsilcileri,

Uluslararası Beşeri ve Sosyal Bilimler Kongresi (UBSBK-2018), 4-7 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi desteğiyle, Silence İstanbul Hotel & Convention Center’da düzenlenecektir. Alanında önemli araştırmacı, akademisyen ve profesyonelleri bir araya getirecek olan bu kongreye, sizleri, düzenleme kurulumuz adına davet ediyoruz. Katılımcılar, kongrede, araştırmalarını sunma, bilgi alışverişinde bulunarak güncel beşeri ve sosyal bilim konularını tartışma olanağı bulacaklardır.

Beşeri ve Sosyal bilimlerin tüm konularının tamamını kapsayacak olan bu Kongrede; Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, İklim Değişikliği, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Batı Dilleri ve Edebiyatları, Slav Dilleri ve Edebiyatları, Eğitim Bilimleri, Çeviribilim, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri, Antropoloji, Psikoloji, Sosyoloji, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi, Bilgi ve Belge Yönetimi, Felsefe, Bilim Tarihi, Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, İktisat, Maliye, İşletme Vergiciliği, Sermaye Piyasası Uzmanlığı, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Sağlık Hizmetleri Yönetimi ve Ekonomisi, Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları, Ekonometri, Finansal Ekonometri, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finans, Turizm ve Turizm İşletmeciliği, Gastronomi, Seyahat İşletmeciliği, Konaklama İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Çalışmaları, Ekonomi ve Yönetim, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İşletmecilik, Hastane ve Sağlık Kuruluşlarında Yönetim, İşletme, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Reklamcılık, Gazetecilik, Radyo Tv Sinema, Temel İslam Bilimleri, Felsefe ve Din Bilimleri, İslam Tarihi ve Sanatları, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Müzikoloji, Sahne Sanatları, Müzik, Avrupa Birliği, Avrasya Araştırmaları, Türkiyat Araştırmaları, Kadın Çalışmaları, Ekonomi Hukuku, Sosyal Yapı Sosyal Değişme, Yabancı Dil Olarak Türkçe, Akdeniz Dünyası Araştırmaları, Müze Yönetimi, Kültürel Miras Alanlarının Yönetimi, Bankacılık, Tedarik Zinciri Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi, Yükseköğretim Yönetimi, Kariyer Danışmanlığı, Uluslararası Medya Çalışmaları, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası Ticaret ve Lojistik gibi alanlarda yapılmış tüm teorik ve ampirik çalışmalar değerlendirmeye alınacaktır. Kongre dilleri, Türkçe ve İngilizce’dir. Kongrede sunulmuş olan tam metinli bildiriler, Kongre sonrasında Uluslararası Beşeri ve Sosyal Bilimler İnceleme Dergisinde Özel Sayı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca değerlendirme sonucunda seçilen makaleler de EMAJ: Emerging Markets Journal ve İş’te Davranış Dergisinde yayınlanacaktır. Bildirisinin proceeding yayınlanmasını arzu etmeyen yazarlarımız Kongre sonrasında, makalelerini ulusal ve uluslararası indekslerce taranan Kongre Dergilerinde hakem değerlendirmesi sonrasında yayınlatabilecektir. Dergide makalesinin yayınlanmasını istemeyen yazarların kongrede sunulan tam metin bildirileri akademek tasnifli özel ISBN numarası ile her bir disiplin için ayrı bölümler şeklinde Kongre Tebliğ Kitapçığında yayınlanacaktır.

Özet son gönderim tarihi 15 Ağustos 2018’dir.

* Özet ve tam metin gönderimleri aşağıdaki web sayfasından doğrudan yapılmalıdır: socialsciencescongress.org

** Özetlerin Template dosyasına uygun olarak oluşturulması ve sitemizdeki submission kısmından ilgili dosyaların yüklenmesi rica olunur. SİSTEME KAYIT VE TEMPLATE DOSYASI YÜKLEME İLE İLGİLİ GÖRSEL SUNUM SUBMISSION ALTINDA YER ALMAKTADIR. Tam metin yazım kuralları için Uluslararası Beşeri ve Sosyal Bilimler İnceleme Dergisini (IHSSR) ziyaret ediniz. Tam metinler de aynı özetler gibi sistem üzerinden yüklenmelidir.

*** Her bildirim gönderimi yapan araştırmacı konferans hakem havuzuna dahil olmayı ve en fazla üç bildirinin hakemliğini yapmayı kabul etmiş sayılır. Katılım belgeleri tüm katılımcı isimler için hazırlanacak ve sunum yapan katılımcıya teslim edilecektir.

4-7 EKİM, 2018 tarihinde Silence İstanbul Hotel & Convention Center’da görüşmek dileğimiz ile…

Saygılarımızla,

Dr. Bilal Çankır

Kongre Başkanı, ICHSS -2018

http://sosyalbilimler2018.ottoorganizasyon.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin