Uluslararası Avrasya Spor, Eğitim ve Toplum Kongresi

Uluslararası Avrasya Spor, Eğitim ve Toplum Kongresi

Değerli üyelerimiz, dostlarımız ve meslektaşlarımız,

Geçen yıl ilkini başarıyla gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Avrasya Spor, Eğitim ve Toplum Kongresi (#IECSES)’in ikincisine 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya’da evsahipliği yapacağız. Sizlerin katkı ve katılımlarıyla her yıl düzenli olarak sürdürdüğümüz ve Türkiye dışında yapılan ISCS Kongremiz 2017 yılında yapılmadığından, bu kongremizin daha geniş kitlelere ulaşmasını bekliyoruz. ISCS Kongremizin 6.cısı 2018 bahar döneminde yapılacaktır. İkinci #IECSES Kongremiz yine aynı tema altında; “Yeni bir dil geliştirmek: Spor ve eğitim küresel barışa ne katkı sağlar?” sorusunu cevaplandırmaya odaklanacaktır.

Bu kongremiz, Avrupa ile Asya’nın kesişmesi noktası olan, sadece doğu ile batı arasında değil, kuzey ile güney arasında da köprü görevi üstlenen bir ülke olan Türkiye’de yapılacağından, kongreye “Uluslararası Avrasya Kongresi” ismi verilmiştir. Kongre, derneğin temel çalışma alanları olan Spor Bilimleri, Eğitim ve Sosyal Bilimler alanlarında gerçekleştirilecektir. Kongrede spor bilimleri, eğitim bilimleri, kültür araştırmaları, tarih, iletişim, yönetim, edebiyat, güzel sanatlar, İslami ilimler, dilbilim, sosyoloji, turizm vb. alanlara yer verilerek, disiplinler arası dinamik bir tartışma platformu oluşturulacaktır. Bu platformun kadim çağlardan itibaren dünyanın kesişme noktası olan Anadolu’nun güzel kenti Antalya’da yeni bir barış dili geliştirilmesine katkı sağlamasını ümit ediyoruz.

Ayrıca tüm kongrelerimizde olduğu gibi kültürel etkinliklerin de kongrenin ayrılmaz bir unsuru olmasını sağlamak üzere, kongre ile eşzamanlı olarak 2. Uluslararası Jürili Karma Sanat Sergisi düzenlenecektir. Yine kongrenin önemli bir ayağı da, bu yıl 8.cisi yapılacak olan Uluslararası Kemer Kültür ve Spor Festivali olacaktır. Kongre ve sergi için başvurular, 1 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecektir.

Kongrede sunulacak tüm araştırmaların tam metinleri ISBN numaralı Kongre Bildirileri Kitabında; ayrıca seçilmiş bazı bildiriler üç dergimizde (IntJSCS, IntJCES, ve IntJCSS) yayımlanacaktır. Dergilerimizin her üçü de en az 3 yıllık uluslararası dergi statüsünde bulunmaktadır.

http://www.iecses.org/index-TR.php