Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR)

Değerli Bilim İnsanları;

Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (ICAR); Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım bilimlerini ihtiva eden, geniş bir alanda Türkiye ve dünyadan bilim insanlarını bir araya getirmek ve özgün nitelikte yeni çalışmaların ele alınarak, bilimin gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır.

17-18-19 ŞUBAT 2020 tarihinde Bolu’da Uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek bu etkinlikte alanında uzman araştırmacılardan ve akademisyenlerden oluşan danışma kurulumuz rehberliğinde, uluslararası düzeyde düzenleyeceğimiz kongrelerle Türkiye’nin akademik çalışmalar platformuna katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda etkinlikte lisans düzeyindeki genç araştırmacıların, akademik hayatının en son aşamasına kadar yükselmiş başarılı ve kıdemli bilim insanlarını ve adaylarını bir araya getirerek, bilimin yeni verileri ışığında bilime katkı sunacak akademik konuları ele alıp sunum yapmayı, yapılan sunumlar çerçevesinde akademik tartışmalar gerçekleştirmeyi ve bunun sonucunda da bilimsel çalışmaları yayın dünyasına kazandırmayı amaçlanmaktadır.

Kongre, “Yeni Akademik Teşvik Kriterleri” dikkate alınarak düzenlenmektedir. Sempozyum sunum dili Türkçe ve İngilizcedir.

Kongrede sunulacak olan tüm özet ve tam metin bildiriler intihal programından taranarak hakem sürecine alınacaktır. Hakem sürecinden geçmek kaydıyla elektronik ortamda ISBN numarasıyla e-kitap olarak yayımlanacaktır.

17-18-19 ŞUBAT 2020 ‘ de BOLU’da görüşmek üzere…

Bilim Alanları:
Sosyal Bilimler
Fen ve Mühendislik Bilimleri
Sağlık Bilimleri
Güzel Sanatlar
Eğitim Bilimleri
Spor Bilimleri
Mimarlık ve Tasarım
Hukuk

KONGRE TAKVİMİ

Özet Gönderimi için Son Tarih: 27 OCAK 2020
Kongre Kayıt ve Son Ödeme Tarihi: 31 OCAK 2020
Kongre Programı’nın Açıklanması: 10 ŞUBAT 2020
Kongre’nin Başlaması: 17 ŞUBAT 2020
Tam Metin Gönderme Son Tarihi: 15 MART 2020

www.icarcongress.org

İcar Congress

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin