Ulusal ve Uluslararası Fransızca Şiir Yarışması

Şiir Yarışması

Özel Tevfik Fikret Okulları Müdürlüğü, Fransızca öğrenmiş öğrencilere yönelik yabancı dil öğrenimini desteklemek ve dilin etkin kullanımını sağlamak amacıyla uluslararası ve Türkiye geneli resmi/özel tüm ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik Ulusal ve Uluslararası Fransızca Şiir Yarışması düzenlemektedir.

ULUSAL VE ULUSLARARASI FRANSIZCA ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

PROJENİN ADI:
Fransızca eğitim veren tüm özel/resmi ilkokul-ortaokul-liseler arasında düzenlenecek Ulusal ve Uluslararası Fransızca Şiir Yarışması

SÜRESİ:
Yarışma Başvuru Tarihi : 11 Şubat 2019-29 Mart 2019
Yarışma Sonuçlarının Duyurulması : 20 Nisan 2019
Ödüllerin Verilmesi : 26 Nisan 2019

ALANI:
Türkiye ve tüm Dünya Ülkeleri Geneli

HEDEF GRUBU:
İlkokul-Ortaokul-Lise Fransızca yabancı dil ağırlıklı eğitim yapan okul ve 2. Yabancı Dili Fransızca olan okul öğrencileri

AMACI:
Fransızca öğrenmiş öğrencilere yönelik yabancı dil öğrenimini desteklemek ve etkin kullanımını sağlamak

UYGULAMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR
a) öğrenciler tarafından hazırlanmış olan “ gece ” (la nuit) temalı eserler [email protected] adresine teslim edilecektir.

b) Yarışmaya katılım koşullan https://quelques-grammes-de-poesie.webnode.fr adresinde yayınlanmaktadır.

c) Yarışmaya katılan öğrenciler eserlerini hazırlarken bir başka eserden alıntı yapması veya özel öğretmen ve kuramlardan (Etüt ve Özel Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Merkezleri vb.)destek aldığı tespit edilmesi halinde değerlendirmeye alınmayacaktır.

YARIŞMA ŞARTLARI:
1. Gönderilen ürünler orijinal olmalıdır

2. Katılımcılar ürünlerini (eserlerini) [email protected] adresine adını, soyadını, sınıfını ve bağlı olduğu kurumu da belirterek pdf, png ya da jpg olarak göndermelidirler.

3. İlkokul kategorisinde yarışmaya katılan öğrencilerin ürünleri en az 15 kelimeden Ortaokul kategorisinde yarışmaya katılan öğrencilerin ürünleri en az 25 kelimeden Lise kategorisinde yarışmaya katılan öğrencilerin ürünleri ise en az 35 kelimeden oluşmalı ve tema ile ilişkili olmalıdır.

4. Değerlendirme kriterleri aşağıdaki gibidir:
Resim ve şiirin ilişkisi Söz sanatları (benzetme, kişileştirme, asonans, aliterasyon, konuşturma, mecaz, abartma vb.) Estetik değer (ürün, eser duygu uyandırıyor mu?)

5. Jüri eserleri değerlendirecek olup kararını 20 Nisan 2019 tarihinde sonuçlar açıklanacaktır. Her kategoride 3 eser başarılı olacaktır.

6. Başarı kazanan katılımcılara Fransızca şiir ödülleri (Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali) resmi olarak 26 Nisan 2019 Cuma günü saat 18.00’de İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde verilecektir.

7. Jüri üyeleri: APFİZ Soramlusu – Elisabeth DURMUŞ, Fransızca Öğretmeni-Helene OLYMPE, Fransız Kültür Merkezi Kurslar Müdürü-Güzin BOZDUMAN

8. Tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecek olup l.lik,2.1ik ve 3. Lük ödülü alanlar ayrıca teşekkür belgesi alacaklardır.

8)ÖDÜLLER:
Örgün Eğitim İlkokul Kategorisi
1 .lik ödülü 3 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali
2.1ik ödülü 2 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali
3.lik ödülü 1 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali

Örgün Eğitim Ortaokul Kategorisi
1 .lik ödülü 3 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali
2.lik ödülü 2 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali
3.lik ödülü 1 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali

Örgün Eğitim Lise Kategorisi
l.lik ödülü 3 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali
2.1ik ödülü 2 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali
3.lik ödülü 1 Fransızca şiir kitabı ve eğitim materyali

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin