Ulusal Proteomik Kongresi

2. Ulusal Proteomik Kongresi

Değerli Meslektaşlarım,

Proteomik Derneği 2. Ulusal Kongresi’ni 24 – 25 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.

İnanıyorum ki, organizasyon komitesinde çalışan arkadaşlarımın büyük özverisi ile İstanbul’da toplanacak olan Proteomik Derneği Ailesi unutulmaz bir kongre yaşayacaktır. Çok kısa bir süre içerisinde ortaya konan çabalar, ancak sizlerin desteği ve katılımı ile anlam kazanacaktır.

2. Ulusal Proteomik Kongresi kapsamında titiz çalışmalarla hazırlanacak olan bilimsel program, çok değerli akademisyenlerle tanışma ve tartışmanıza olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda kongrede sözel ve poster bildiriler de yer alacaktır. Bildiri ile katılan genç meslektaşlarımıza burs imkanı sağlanması için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Proteomik alanındaki bilimsel çalışmalarını sunmaları için akademik çevrenize kongre duyurusunu iletmeniz hem kongre programını güçlendirecek, hem de proteomik alanındaki bilimsel çalışmaların bir araya toplanmasına büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Kongremiz, Türkiye’nin dört bir yanında bu alanda görev yapan siz değerli meslektaşlarımızla birlikte olmak, eğitim ile yenilikler üzerinde bilgi alışverişinde bulunmak için önemli bir fırsat olacaktır.
İstanbul’un en genç ve modern kampüslerinden birinde buluşmak üzere.

Doç.Dr. Ahmet Tarık Baykal

2. Ulusal Proteomik Kongresi Başkanı


Bildiri Konuları

-Moleküler ve Hücresel Proteomik
-Kanser Proteomiği
-Klinik Araştırmalarda Proteomik
-Proteomik ve Biyoinformatik
-Proteomik Uygulamaları
-Proteomik Teknolojileri
-Proteogenomik
-Bitki ve Hayvan Proteomiği
-Besin Biliminde Proteomik Uygulamaları
-Mikrobiyom ve Enfeksiyon Hastalıklarında Proteomik
-Metaproteomik