Ulusal Pazarlama Kongresine 2014

Ulusal Pazarlama Kongresine Çağrı

Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları Derneği’nin desteği ile 1976 yılından günümüze dek pazarlama alanında çalışmalar yürüten akademisyenlerin bir araya gelerek düzenlediği toplantılar 1999 yılı itibariyle “ Ulusal Pazarlama Kongreleri” çerçevesinde kurumsal bir yapı kazanmıştır.

Bunlardan 19.Ulusal Pazarlama Kongresi, 18-22 Haziran 2014 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılacaktır.

Ulusal Pazarlama Kongreleri siz değerli pazarlama akademisyenleri ve uygulayıcılarının katkıları ve katılımları ile nitelikli bir bilim ve bilgi paylaşım ortamına dönüşmüştür. Amacımız ise yıllardır süregelen bu paylaşım ortamını Gaziantep’te oluşturmaktır.

Yirminci yüzyıla damgasını vuran bir süreç olarak karşımıza çıkan küreselleşme sonucunda iletişim, ulaştırma ve teknolojideki hızlı gelişmeler, hammadde ve pazara yakınlık gibi geleneksel değişkenler yeniden irdelenirken, dünyanın herhangi bir yöresinde üretilen bir ürünün, herhangi bir bölgesinde satılması mümkün hale gelmiştir. Küreselleşmenin doğal bir sonucu olan bu durum işletmeleri ulusal değil uluslararası düşünmeye zorlamakta ve uluslararası pazarlamanın öneminin her geçen gün daha da artmasına neden olmaktadır.

Küreselleşme süreci, bu süreçte ortaya çıkan küresel sorunlar ve fırsatlar, yerel ekonomilerin bu sürece ayak uydurabilme çabaları ve bu çabalara yönelik ortaya atılan çözüm önerileri gibi konular gelecek dönemde de hem akademisyenler hem de uygulayıcılar arasında sıkça tartışılacaktır.

Teması “Yerel Ekonomilerin Markalaşmasında Pazarlamanın Katkısı” olan 19. Ulusal Pazarlama Kongresinde küresel pazarlama ve stratejilerini ele almaya davet ediyoruz.

Bu bağlamda, pazarlama alanında yeni fikirleri, bilgileri, bulguları ve kavramları paylaşmak, ülkemizin pazarlama literatürüne kazandırılacak bu çok değerli bilimsel çalışmaları birlikte değerlendirmek üzere sizleri Gaziantep’e bekliyoruz.

Gaziantep ilinin yerleştiği coğrafi alanın, ilk uygarlıkların doğup geliştiği Mezopotamya ve Akdeniz arasında bulunması, ayrıca güneyden ve Akdeniz’den gelip doğuya, kuzeye ve batıya giden yolların kavşağında oluşu ilin tarihinin çok renkli olmasını sağlamış, dolayısıyla tarih öncesi çağlardan beri insan topluluklarına yerleşme sahası ve uğrak yeri olmuştur. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması, Gaziantep’in önemini artırmış ve canlılığının sürekli olmasını sağlamıştır.

18-22 Haziran 2014 tarihlerinde parlayan yıldız Gaziantep Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 19.Ulusal Pazarlama Kongresine sizleri davet ediyoruz.

Sizleri; Gaziantep ilinin tarihi güzellikleriyle tanıştırmak istiyoruz.

Sizleri; Türkiye’nin en büyük mozaik müzesi ve müzenin sembolü Çingene Kız, Türkiye’nin en önemli mutfağı Gaziantep Mutfağı, Urfa Balıklı Göl, Dünyanın ilk üniversitesinin kurulduğu Harran Antik Kent, Mardin ve Hasankeyf ile buluşturmak istiyoruz.

Sizinle olmaktan büyük onur duyacağız.

En içten sevgi ve saygılarımızla.

 Yrd. Doç. Dr. Ahmet TAN

19.Ulusal Pazarlama Kongresi

Düzenleme Kurulu Başkanı

Kongre Takvimi (bildiri özet gönderme uygulaması kaldırılmıştır)

28 Mart 2014Bildiri tam metinlerinin son gönderilme tarihi
30 Nisan 2014Bildiri tam metinlerinin kabul ilanı
18-22 Haziran 2014KONGRE

 

Web                : //upk19.gantep.edu.tr

Mail                : [email protected]

Twitter           : @upkpazarlama

Facebook       : Ulusal Pazarlama Kongresi

 

Not-1: Kongre ile ilgili diğer bilgiler web ve sosyal medya aracılığıyla duyurulacaktır.

Not-2: Türk Pazarlama Akademisyenleri olarak oluşturduğumuz e-mail grubumuza                                                [email protected] boş bir e-mail göndererek üye olursanız iletişim sağlamak hepimiz için daha kolay olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin