ULUSAL ÖZEL EĞİTİM KONGRESİ 2012

Değerli Meslektaşlarım,
Türkiye’de özel eğitim girişimini başlatan Doç. Dr. Mitat ENÇ anısına düzenlenen ve özel eğitim ailesinin en önemli bilimsel buluşma platformu olan 22. Özel Eğitim Kongresinin Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde Trabzon’da gerçekleştirilecek olmasından mutluluk ve onur duymaktayız.   Kongremiz “Özel Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” ana temasında özel eğitim alanı ile ilgili ulusal-uluslararası gelişmeler, gündemdeki sorunlar ve özel eğitim alanın geleceği ile ilgili tartışmalara ev sahipliği yaparak, önemli paylaşımlara fırsat sağlayacaktır.   22. Ulusal Özel Eğitim Kongresi alanda çalışan akademisyenlerin; genç araştırmacıların; kurum ve kuruluşların;  uygulamacı meslektaşlarımızın; öğrencilerimizin; özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara sahip ailelerin ve derneklerin katılımlarıyla ayrı bir önem kazanacaktır.   Bölgemizde ilk kez özel eğitim alanı ile ilgili böylesine kapsamlı bir çalışma düzenlenecektir. Eğitim Fakültelerinin yapılandırılması sürecinde önemli roller üstlenen Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesince düzenlenecek 22. Ulusal Özel Eğitim Kongresi ile ülkemizde ve bölgemizde özel eğitim hizmetlerinin gelişimine sağlayacağı katkı bizleri ayrıca sevindirecektir.   İstanbul’un fethinden kısa bir süre sonra 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Türk yurduna katılan Trabzon, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ve büyüdüğü şehirdir. Trabzon Kurtuluş Savaşı dâhil tarih boyunca çok önemli mücadelelere, kahramanlıklara ve şahsiyetlere ev sahipliği yapmıştır. Şehrimiz zengin bir tarih ve kültürel mirasa sahiptir. Yöreye özgü zenginlik ve güzellikler Karadenizin eşsiz doğası ile birleştiğinde ortaya görülmesi ve bilinmesi gereken güzellikler çıkmaktadır. Kongremizin sizlerle bu güzellikleri birlikte paylaşmaya aracılık edeceğini umuyoruz.    Bir Trabzon sonbaharında üniversitemizde sizleri misafir etmek istediğimizi belirterek, mesleki deneyim ve çalışmalarınızdan edineceğimiz önemli katkılar adına şimdiden teşekkürlerimi sunarım. Hepinizi 11-12 Ekim 2012 tarihinde Trabzon KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek 22. Ulusal Özel Eğitim Kongresine bekliyoruz.

 

Saygılarımla.   Prof. Dr. Adnan BAKİ   Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı

Bilim Kurulu   Prof. Dr. Ahmet KONROD   (Doğu Akdeniz Üniversitesi)   Prof. Dr. Ayşegül ATAMAN  (Gazi Üniversitesi)   Prof. Dr. Bülbin SUCUOĞLU (Ankara Üniversitesi)   Prof. Dr. Dilek ERBAŞ (Marmara Üniversitesi)   Prof. Dr. E. Rüya ÖZMEN (Gazi Üniversitesi)   Prof. Dr. Elif TEKİN İFTAR  (Anadolu Üniversitesi)   Prof. Dr. Funda ACARLAR (Ankara Üniversitesi)   Prof. Dr. Gönül AKÇAMETE (Ankara Üniversitesi)   Prof. Dr. Mehmet ÖZYÜREK (Uludağ Üniversitesi)   Prof. Dr. Murat GÖKDERE (Amasya Üniversitesi)   Prof. Dr. Nihal VAROL- ÖZYÜREK (Uludağ Üniversitesi)   Prof. Dr. Pınar EGE (Anadolu Üniversitesi)   Prof. Dr. Sema Kaner (Ankara Üniversitesi-Emekli Öğretim Üyesi)   Prof. Dr. Süleyman ERİPEK (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi)   Prof. Dr. Tevhide KARGIN (Ankara Üniversitesi)   Prof. Dr. Ümit DAVASLIGİL (Maltepe Üniversitesi)   Prof. Dr. Ümran TÜFEKÇİOĞLU (Anadolu Üniversitesi)   Prof. Dr. Yaşar ÖZBAY (Gazi Üniversitesi)   Prof. Dr. Yıldız GÜVEN (Marmara Üniversitesi)   Prof. Dr. Yıldız UZUNER (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Arzu Özen (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Atilla CAVKAYTAR (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Cem GİRGİN (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Hakan SARI (Selçuk Üniversitesi)   Doç. Dr. İbrahim Halil DİKEN (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. İlknur MAVİŞ (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Meral GÜVEN (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Selda ÖZDEMİR (Gazi Üniversitesi)   Doç. Dr. Sema BATU (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Sezgin Vuran (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Uğur SAK (Anadolu Üniversitesi)   Doç. Dr. Ümit GİRGİN (Anadolu Üniversitesi)

 

Kongre Tarihi  11-12 Ekim 2012

Kongre Merkezi  Prof. Dr. Osman TURAN Kongre ve Kültür Merkezi   Kanuni Kampusu Trabzon

Kayıt – Rezervasyon ve Danışma Masaları 10 Ekim saat 13.00 ile 17.00 arasında,  11-12 Ekim 2012 tarihleri arasında saat 08.00 ile 17.00 arasında kayıt hizmetleri verilecektir.

 

Kongremize Bir Gün Önceden Gelecek Katılımcılar İçin   Kongre Merkezinde 10 Ekim 2012 tarihinde kayıt ve kabul yapılarak ücretsiz şehir gezisi düzenlenecektir. Gezi saat 14.00’da başlayacak gezide katılımcılara deniz ve şehir manzarası eşliğinde Boztepe’de semaver çay ikram edilecektir.

Yaka Kartı Kayıt – rezervasyon ve danışma masalarından kayıt işlemlerini tamamlayan konuklarımıza verilecek olan yaka kartlarının kongre süresince güvenlik açısından mutlaka takılması gerekmektedir. Ayrıca bilimsel toplantılara ve kongre süresince düzenlenecek olan sosyal aktivitelere katılmak için yaka kartının bulundurulması gerekmektedir.

Kongre Çantaları Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılara kayıt – rezervasyon ve danışma masalarından verilecektir.

Katılım Belgeleri  Kongre kapanış günü kayıt – rezervasyon ve danışma masalarından verilecektir. Kongreden erken ayrılacak konukların katılım belgelerinin hazırlanması için kayıt – rezervasyon ve danışma masalarındaki görevlilere önceden haber vermeleri gerekmektedir.

Sunum Kontrol Merkezi  Sunumlarınız sırasında zorluk yaşamamanız için CD ve taşınabilir belleklerinizi Microsoft Office altında çalışan programlarda hazırlamanız ve yedeklerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sunumunuzdan önce mutlaka CD ve taşınabilir belleklerinizi herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sunum kontrol merkezi’nde kontrol etmeniz rica olunur.  Tüm salonlarda dizüstü bilgisayar ve görüntüleme cihazları bulunacaktır. Kendi dizüstü bilgisayarını kullanmak isteyen konuklarımızın sunum yapacakları salonda mutlaka önceden cihazlarını kontrol etmelerini rica ederiz. Sunumlarınızda kullanmak istediğiniz diğer cihaz/ekipmanlarla ilgili isteklerinizi en geç 01 Eylül 2012 tarihine kadar [email protected] adresine iletiniz. İsteklerin karşılanıp karşılanamayacağı ile ilgili olarak mutlaka katılımcılara geri bildirim verilecektir.

Öneri Formları Önceki tarihlerde kongre düzenlemiş meslektaşlarımızın, katılımcıların beklenti ve önerilerini almak için bir e-posta adresi açılmıştır. Görüşlerinizin bizim için çok önemli olduğunu belirtmek isteriz. Lütfen önerileriniz için [email protected] e-posta adresini kullanınız.

Yazışma Adresi   22. Ulusal Özel Eğitim Kongresi   Özel Eğitim Bölümü, Fatih Eğitim Fakültesi   Söğütlü, 61135 Akçaabat/TRABZON

Telefon 0462 248 23 05/ 7143  Mehmet Palancı 0 554 875 48 81       Belgegeçer                0462 248 73 44   E-posta                      [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.