ULUSAL KİMYA KONGRESİ

XXVI. ULUSAL KİMYA KONGRESİ

ULUSLARARASI KATILIMLI

1-6 Ekim 2012

Lykia World Ölüdeniz-Fethiye-Muğla

Değerli Kimya Araştırmacıları,

Sizleri, Muğla Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü ile Türkiye Kimya Derneği’nin birlikte düzenleyeceği uluslararası katılımlı 26. Ulusal Kimya Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Tarihte “simya” adı altında en az 2500 yıldır var olan, dünyanın en eski mesleklerinden biri olan kimya; bugün sağlıktan sanata pek çok uygulama alanının temelini oluşturan bir bilim dalıdır.

Ülkemizdeki en önemli kongrelerden biri olma özelliğine sahip Kimya Kongreleri bu alana gönül vermiş değerli araştırmacıların temel bilim veya uygulama ile ilgili bilgi ve çalışma sonuçlarını paylaşmak, tartışmak, yeni ufuklar açmak ve ülkemizde kimya biliminin gelişimini sergilemeleri açısından önemlidir. Ayrıca, Kimya Kongreleri yeni bilimsel işbirliklerinin oluşmasına katkıda bulunmaları açısından da çok önemlidir.

27 yıllık geçmişi olan Ulusal Kimya Kongresinin 26.sı, ülkemizin birçok doğal güzelliğini bir arada bulunduran, antik Caria (Karya) bölgesinin en eski yerleşimlerinden olan Muğla’da düzenlenecektir.

Akdeniz ve Ege’nin buluşma noktası olan bu ilde, kuruluşunun üzerinden 19 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen hızla büyüyen Muğla Üniversitesi, 26. Ulusal Kimya Kongresine ev sahipliği yapmaktan ve büyülü bir mesleğin değerli mensuplarını dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Ölüdeniz’de, ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyacaktır.

Kongrenin, katkı ve katılımlarınızla değerleneceğini düşünüyor, 1-6 Ekim 2012’de Lykia World Ölüdeniz’de görüşmeyi diliyoruz.

Saygılarımızla.

DÜZENLEME KURULU

Detaylı bilgi için: