ULUSAL KİL SEMPOZYUMU 2012

Geleneksel olarak iki yıllık aralıklarla düzenlenen Ulusal Kil Sempozyumları’nın on beşincisi Kil Bilimleri Türk Milli Komitesi ve Niğde Üniversitesi işbirliği ile 19-22 Eylül 2012 tarihlerinde, Niğde Üniversitesi Fen Edebiyat ve Mühendislik Fakülteleri Konferans salonlarında gerçekleştirilecektir.

15. Kil Sempozyumu, 20. Kuruluş yılını kutlayan genç  Niğde Üniversitesi’nin  coşkusu ve Kil Bilimleri Türk Milli Komitesi’nin 30 yıllık tecrübesi ile gerçekleştirilecektir. Ülkemiz açısından kil bilimleri temelinde çalışan tüm bilim insanları, uygulayıcıları ve ilişkili sektörler ile birlikte kil bilimi ile bağlantılı diğer bilim dallarındaki gelişmelerin yanı sıra, eğitim ve öğretimdeki güncel gelişmeler ve teknolojik yenilikler hakkında bilgi paylaşımı hedeflenmektedir.

Sempozyum süresince; Kapadokya Yöresi’ne tarihte dönem dönem başkentlik yapış olan  Niğde’nin, tarihi ve doğal güzellikleri de katılımcılarla paylaşılacak ve sempozyum bir kültür şenliğine dönüştürülecektir.

Bilimsel ağırlığının yanı sıra 15.’sinin yapılıyor olması nedeni ile özel bir anlam kazanan sempozyumun, ülkemiz bilimsel alt yapısına katkılar sağlaması dileği ile ilgili tüm araştırmacıları Niğde’ye davet ediyoruz.

Saygılarımızla…

 

Prof.Dr.Mehmet ŞENER                                                         Prof.Dr.Asuman TÜRKMENOĞLU

  Niğde Üniversitesi                                                                Orta Doğu Teknik Üniversitesi 

(Sempozyum Başkanı)                                                                (Kil Bilimleri Türk Milli Komitesi)

 

Yrd.Doç.Dr.Murat ÇİFLİKLİ

Niğde Üniversitesi

                                                                                                                (Sempozyum Koordinatörü)

15. Ulusal Kil Sempozyumu’nun amacı; geleneksel olarak iki yıllık aralıklarla düzenlenen Ulusal Kil Sempozyumları’nın on beşincisi Kil Bilimleri Türk Milli Komitesi ve Niğde Üniversitesi işbirliği ile 19-22 Eylül 2012 tarihleri arasında  Niğde Üniversitesi’nde yapılacaktır.

15. Ulusal Kil Sempozyumu,  benzer konularda çalışan bilim insanlarını ve bu konularla ilintili olan sanayi ve ticari kurum ve kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedefleyerek, söz konusu alanlardaki yeni araştırma ve bilgilerin paylaşılması için uygun platformların oluşturulmasını amaçlamaktadır.

İletişim
Yrd.Doç.Dr.Murat Çiflikli
(Sempozyum Koordinatörü)

Tel: 0 (388) 225 40 06
GSM: 0 (532)5478720
[email protected]
[email protected]
[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin