Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi

Lojistik
Lojistik Kongre

Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız ve Paydaşlarımız,

İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ve Lojistisyenler Derneği tarafından düzenlenen Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri serisi, 26-27 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi (ULUK 2017) ile hayata geçecektir.

Her geçen yıl önemi artan tedarik zinciri, lojistik, ulaştırma ve taşımacılık yönetimi disiplinleri hem sektör hem ülkemiz açısından kamu paydaşlarının, işletmelerin ve akademisyenlerin çalışmalarında odak haline gelmiştir.

Kongremizle Türkiye çapında bu alanlarda çalışmalar yapan sektör temsilcilerinin, bürokratların, sivil toplum kuruluşlarının ve akademisyenlerin bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır.

ULUK Düzenleme Komitesi, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Depo ve Stok Yönetimi, Ulaştırma ve Kentsel Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Gümrük, Lojistik Bilişim Sistemleri ve Modelleme, Lojistik Hukuku ve Taşımacılık Yönetimi konularında bildirilerini sunmak üzere tüm akademisyen, sektör ve STK katılımcılarını ULUK 2017’ye davet etmektedir.

Kongremiz kapsamında bildirilerin sunulacağı eşanlı oturumlara ek olarak özel konu başlıklı oturumlar ve paneller düzenlenecektir. Bildiriler, Türkçe ve İngilizce dillerinde özet ve tam metin olarak kabul edilecektir. Kongrede sunulan bildiriler orijinal; daha önce başka bir kongre ve dergide yayınlanmamış veya değerlendirilmek üzere gönderilmemiş olmalıdır. Kongrede sunulan özet ve tam metin bildiriler elektronik ortamda yayımlanacak, tam metin bildiri sahipleri bildirilerini kongre destekçisi ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde de değerlendirebileceklerdir. Ayrıca, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Depo ve Stok Yönetimi, Ulaştırma ve Kentsel Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Gümrük, Lojistik Bilişim Sistemleri ve Modelleme, Lojistik Hukuku ve Taşımacılık Yönetimi alanlarında en iyi bildiri ödülleri verilecektir.

Katılımınızı ve katkılarınızı beklediğimiz ULUK 2017’de sizleri İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Sektörün ve akademik dünyanın ortak bir platformda birleşmesini amaçlayan kongremizde görüşmek dileğiyle.

Prof. Dr. Abdullah OKUMUŞ
Kongre Başkanı

Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ile Lojistisyenler Derneği’nin ortaklaşa düzenleyeceği kongreler serisidir. Ulaştırma ve Lojistik alanında ulusal ve uluslararası ölçekte gerçekleştirilmesi planlanan Ulaştırma Lojistik Kongreleri serisi, 26-27 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek Ulaştırma Lojistik Ulusal Kongresi (ULUK 2017) ile başlayacaktır.

Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri aracılığıyla, bünyesinde akademisyenlerin, bürokratların, sivil toplum kuruluşlarının ve sektör temsilcilerinin bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşabileceği, yerel ve küresel düzeyde ulaştırma ve lojistik alanında problemlere yenilikçi çözümlerin üretilebileceği ve günümüzde hızla gelişen bu alanlarda ortak bir platformun kurulmasını sağlayabilecek bir organizasyon amaçlanmaktadır.

Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri, analitik ve yönetsel bakış açısıyla sektörden alınacak geribildirimler ışığında sürdürülebilir çözüm önerilerinin üretilmesi için gerekli fikri ortamın oluşturulmasında kilit rol üstlenecektir.

Bu kapsamda, Ulaştırma ve Lojistik Kongrelerinin lojistik sektöründeki stratejik konumu ile büyük avantaja sahip olan ülkemizin küresel lojistik endeksindeki sıralamasını yükseltmek, ülkemiz ulaştırma alt yapısını çağın gereksinimlerinin üstüne taşımak gibi ana hedeflere ulaşılmasında çok değerli katkılar sağlayacaktır.

Konu Başlıkları

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

Küresel Lojistik Yönetimi
Lojistik ve İnovasyon
Uluslararası Pazarlama
Lojistikte Müşteri Hizmetleri ve Sipariş Yönetimi
Tersine Lojistik
3. ve 4. Parti Lojistik
Sürdürülebilir ve Yeşil Lojistik
Endüstri 4.0 ve Lojistik
E-Ticaret ve Lojistik
Lojistik Maliyet Yönetimi
Afet Lojistiği
Perakende İşletmelerinde Lojistik
Satınalma
İşletme Fonksiyonlarının Lojistik Sektöründe Uygulaması

Depo ve Stok Yönetimi

Ambalajlama ve Elleçleme
Raf Sistemleri
Depolama Ekipman ve Sistemleri

Ulaştırma ve Kentsel Lojistik

Akıllı Ulaşım Sistemleri
Sinyalizasyon
Güvenlik Sistemleri
Akıllı Araçlar
Trafik Yönetimi
Ulaştırma Politikaları

Uluslararası Ticaret ve Gümrük

Transit İşlemler
Uluslararası Ekonomik Gelişmeler ve Lojistik
Ticaretin Kolaylaştırılması
Tek Pencere Sistemi
Gümrüklerin Dijitalleşmesi

Lojistik Bilişim Sistemleri ve Modelleme

Lojistik Dizayn ve Network
İstatistik Analiz Teknikleri ve Modelleme
Karar Verme Teknikleri ve Modelleme
Lojistik Tahminleme
Optimizasyon
Rotalama ve Çizelgeleme
Big Data ve Veri Madenciliği

Lojistik Hukuku

Sigorta
Taşımacılık Mevzuatı ve Uygulamaları
İş Güvenliği ve Sağlığı

Taşımacılık Yönetimi

Kara, Hava, Deniz ve Demiryolu Taşımacılık
Intermodel Taşımacılık
Proje Taşımacılığı
Tehlikeli Madde Taşımacılığı


Önemli Tarihler

Özet Gönderim Başlangıç Tarihi 15 Mayıs 2017
Özet Teslim Son Tarihi 07 Temmuz 2017
Özet Kabul Bildirim Tarihi 01 Ağustos 2017
Erken Kayıt Ücreti Yatırma Son Tarihi 01 Eylül 2017
Geç Kayıt Ücreti Yatırma Son Tarihi 01 Ekim 2017
Tam Metin Bildiri Gönderme Son Tarihi 29 Eylül 2017
Programın İlan Tarihi 01 Ekim 2017
Kongre Tarihleri 26-27 Ekim 2017

İletişim
İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Avcılar Yerleşkesi
34322, Avcılar / İSTANBUL
Tel:+90 (212) 473 70 00
E-Mail: [email protected]

Anasayfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin