Ufuk Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri

Ufuk Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri – toplulukları listesi

FUTBOL KULÜBÜ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Üniversite dahilindeki fakülteler ve bölümler arasında turnuvalar düzenlemek ve üniversiteler arası resmi turnuvalarda üniversitemizi temsil ermek.

GENÇ GİRİŞİMCİLER TOPLULUĞU

Üniversite öğrencilerinin mesleki bilgi birikimlerini birbirleriyle paylaşmaları,uzmanlık dallarını tanımaları ,farklı meslek grupları arasında etkileşim kurmaları.

GEZİ VE İNCELEME TOPLULUĞU

Yıl içerisinde kültürel etkinlik olarak farklı yerlere toplu geziler düzenleyerek üniversitemiz öğrencileri arasında kaynaşma ve paylaşım sağlamayı amaçlamaktadır.

SİNEMA TOPLULUĞU

Sosyal etkinlik oluşurmak ve sinema kültürünü yaymak.

SOSYAL ETKİNLİKLER TOPLULUĞU

Şehir içi dışı, yurt içi dışı sosyal faaliyetler organize etmek, düzenlenecek sosyal faaliyetlere iştirak etmek ve edilmesini sağlamakdüzenlenecek organizasyonların alt yapı çalışmalarını yürütmek,düzenlenen sosyal faaliyetler ile ilgili Üniversite Yönetimine rapor sunmak.

TİYATRO TOPLULUĞU

Ufuk Üniversitesi bünyesinde sosyal faaliyetleri geliştirmek, öğrenciler arasındaki iletişimi güçlendirmektir.

MÜZİK TOPLULUĞU

Müziğe gönül vermiş arkadaşlarımızı tek bir çatı altında toplamak, okulumuzda yapılacak her türlü faaliyete ve etkinliğe topluluğumuz aracılığıyla destek vererek okulumuzda birlik ve beraberlik duygusunu yaşatmak ve üyelerin farklı müzik kültürlerinden haberdar olmalarını sağlamaktır.

UFUK MOTOR SPORLARI ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Motor sporları tüm dünyanın ilgisini çeken ve tanınan bir spordur.Bu sporun yeri sokaklar değil pisttir.Bunun bilinciyle bu düşünceye sahip olan öğrencileri gruba katılmayı sağlamak.YapılacakBolanBorganizasyonlar ve aktivitelerle üniversiteyi en iyi şekilde temsil etmek.

EDEBİYAT VE FELSEFE

Edebiyat, felsefe ve tarih alanında ufuk açıcı çalışmalar yaparak öğrencileri bu konularda bilinçlendirmek ve düşüncelerine katkıda bulunmak.

UFUKLU ARSLANLAR TOPLULUĞU

Öğrencilerin öğrenim gördükleri okullardaki organize olmamış tüm Galatasaraylıları birleştirmektir.

UFUKTA KARİYER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Ufuk Üniversitesi bünyesi dahilinde kariyer planlama adı altında sertifika programları oluşturmak,alanında uzman kişilerin okula davetBedilmesi ,öğrencilerinBdeneyimlerindenByararlanmak, sosyal yardımlaşma bilincini kazandırmak ,sosyal projelerde aktij olarak yer almasını amaçlayan bir öğrenci topluluğudur.

DOĞA SPORLARI VE ÇEVRE ARAŞTIRMA ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Ufuk Üniversitesini yurt çapında ve yurt dışında temsil ederek adını duyurmak.Topluluk bu amaç doğrultusunda doğayı korumayı , insan-doğa ilişkilerini pekiştrmeyi ilke edinmiştir. Faaliyetlerin bir sistem içerisinde gerçekleştirilmesi ve yeni katılan bireylerin Dağcılık , Trekking, Kayak , Rafting, Yamaç Paraşütü, Bisiklet, Dalış gibi faaliyetlerde etkinlik göstererek ve bu alanlarda kendilerini geliştirme imkanı sağlıyarak üniversite öğrencilerinin sosyalleşmesinde etkili olmak amacıyla kurulmuştur.

UFUKLU KARTALLAR ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Ufuk Üniversitesi çatısı altında Beşiktaş JK taraftarlarının bir arada toplanmasını sağlamak, beraber organizasyonlara katılmak , Beşiktaş JK ‘nin faaliyetlerini takip etmek ve destek olmak.

TÜRK TARİHİ VE DÜŞÜNCE ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Sayılı kimselerin ve değerlerin unutulmaması yolunda gayret gösterip Milli hassasiyetlerin her daim canlı tutulmasını sağlamaktır.

TAKIM SPORLARI ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Fakülteler arasında ve sınıflar arasında ortak çalışma, birlik, beraberlik ve sosyal kazanımların oluşması içindir.

BİLİNÇLİ GENÇLER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Üniversitedeki gençlerin sosyal sorunlarını giderici projeler üreterek bilinçlendirerek üniversiteyi ulusal ve Uluslar arası projeler üreterek kitleleri biliçlendirmek.

SİYASET PLATFORMU ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Siyaset, basın ve akademik çevrelerden kendi alanlarında uzman kişilerin deneyimlerini biz Ufuk Üniversitesi öğrencileriyle paylaşacak zemini hazırlamak.

TurkMSIC TOPLULUĞU

TurkMSIC(Türk Tıp Öğrencileri Uluslar arası Birliği)Türkiye’deki tıp öğrencileri arasında oluşturulmuş en büyük en köklü kuruluştur.Üye fakülteleri ile Türkiye’deki tıp fakültesi öğrencilerini temsil etmesinin yanı sıra uluslar arası çapta üyesi olduğu IFMSA(Uluslararası Tıp Öğrencileri Birliği Federasyonu) dahilinde 120 ülke içinde Türkiye’yi temsil etmektedir. TurkMSIC’ ın amacı: Sağlık, eğitim ve tıp ile ilişkili konularda tartışmak için Türkiye çapında forum oluşturmak; bu tartışmalardan çözümlere varmak ve bunlara uygun aktivitelerde bulunmak.

HUKUK ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Hukukun üstünlüğü konusunda çalışmalar yapmak, öğrencilerin hukuka olan ilgilerini arttırmak, yerli ve yabancı konuk konuşmacılar davet etmek, onlardan bilgi edinmek ve Üniversitemiz Hukuk Fakültesini en iyi şekilde tanıtmak ve temsil etmek.

UFUKLU FENERBAHÇELİLER TOPLULUĞU

Ufuk Üniversitesi çatısı altında bulunan Fenerbahçe taraftarlarını bir araya getirerek, tanışmak, kaynaşmak, Fenerbahçe sevgisini yaşatmak, çeşitli sosyal aktivitelerde bulunmak.

KÜLTÜR VE SANAT TOPLULUĞU

Ufuk Üniversitesi Kültür ve Sanat Topluluğu’nun amacı öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını sağlayarak sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

FOTOĞRAF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Ufuk Üniversitesi’ nde okuyan tüm öğrenciler ve akademik personele fotoğraf uğraşısı hakkında yeterli eğitimi vermek, diğer üniversite fotoğraf toplulukları ve diğer fotoğraf toplulukları ile beraber faaliyetler düzenlemek, üniversitemizin gerçekleştirdiği etkinliklerinin fotoğraflarını çekerek ölümsüzleştirmektir.

PSİKOLOJİ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

Okulumuzun diğer okullar arasında en iyi şekilde temsil edilmesi, bölümümüzün tanıtılması, bölümümüzle ilgili konferanslar düzenleyerek alanda daha yetkin ve bilinçli öğrencilerin yetişmesine yardımcı olmaktır.

ULUSLARARASI TİCARET VE EKONOMİ ÖĞRENCİ TOĞLULUĞU

Küreselleşen dünyada önemli hale gelen Dış Ticaret, lojistik ve ekonomi pıyasalarına açılma yönünde önemli mesafeler kat eden ve büyüme potansiyeli yüksek olan ülkemiz için de önemli konular arasında yer almaktadır. Topluluğun amacı;dış ticaret, lojistik ve ekonomi konularının önemini kavramak, ülke kalkınmasında bu konulara gereken ilgiyi sağlamak yönünde çalışma ve etkinliklerde bulunma, söz konusu bu alanlarda bilgi edinmek ve kendisini geliştirmek isteyenlere yönelik, eğitici ve yol gösterici çalışmalar, porğramlar düzenleyerek hem bölümümüzü tanıtmak hem de sosyal faaliyetlerle kendimizi geliştirmektir.

ÖZGÜR YAZILIM VE BİLİŞİM TOPLULUĞU

Bilişim Kanunu hakkında konferanslar düzenlemek ,bilgi vermek. Bilgisayar ve teknoloji konularında araştırmalar yapmak . Yarışmalara katılmak isteyen öğrencilere destek ve yardımlarda bulunmak. Bilişimle ilgili çalışmalar yapmak ,broşür ve dergi hazırlamak.

FANTASTİK KURGU

Fantastik kurgu ve eebiyatı ile ilgilenen öğrencilerin biraraya gelmesi ve sosyal etkinlikler ile aralardaki iletişimin geliştirmesini sağlamaktır. Topluluğumuz gerekse takım çalışması gerekse çözüm üretme yeteneği gibi konularda mensup kişilelerin gelişimi amaçlar ve bu doğrultuda faaliyetlerini düzenler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin