Ücretsiz Video Dersleri Sunan En İyi Ders Siteleri

İşte ücretsiz video dersleri sunan en iyi ders siteleri:

  1. Khan Academy: Khan Academy, birçok konuda video dersleri sunan ve öğrencilere özelleştirilmiş öğrenme deneyimleri sağlayan bir öğrenme platformudur.
  2. YouTube: YouTube, dünyanın en büyük video paylaşım platformudur ve pek çok konuda öğretici videolar sunmaktadır. Birçok eğitimci, öğretim görevlisi ve uzman, kanallarında ders videoları paylaşmaktadır.
  3. Coursera: Coursera, dünyanın önde gelen üniversiteleri ve kurumları tarafından sunulan çevrimiçi derslerin bulunduğu bir platformdur. Sertifikalı programlar ve ücretsiz dersler sunar.
  4. edX: edX, dünya çapında üniversiteler ve kurumlar tarafından sunulan MOOC’lar (Kitlesel Açık Çevrimiçi Kurslar) sunan bir öğrenme platformudur. Hem ücretli hem de ücretsiz seçenekler sunar.
  5. Udacity: Udacity, teknoloji ve iş dünyası konularında çevrimiçi dersler sunan bir öğrenme platformudur. Bazı dersler ücretsizdir, ancak diğerleri ücretlidir.
  6. TED-Ed: TED-Ed, öğrencilere ilham verici ve eğitici konuşmalar ve animasyonlu videolar sunan bir platformdur. TED konuşmalarından türetilen içerikler sunar.
  7. MIT OpenCourseWare: MIT OpenCourseWare, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden çevrimiçi ders materyalleri sunan bir platformdur. Ders notları, videolar ve ödevler gibi materyaller sunar.
  8. AcademicEarth: AcademicEarth, dünya çapındaki üniversitelerden ders videoları sunan bir platformdur. Hem ücretsiz hem de ücretli seçenekler sunar.
  9. Codeacademy: Codeacademy, öğrencilere kodlama dillerini öğrenme fırsatı sunan bir platformdur. İleri düzey programlama dillerini öğrenmek isteyenler için de seçenekler sunar.
  10. FutureLearn: FutureLearn, dünya çapındaki üniversiteler ve kurumlar tarafından sunulan MOOC’lar sunan bir platformdur. Hem ücretli hem de ücretsiz seçenekler sunar.