Tuşba Belediyesi Geleneksel Resim ve Şiir Yarışmaları

Tuşba
Tuşba

Tuşba Belediyesi Geleneksel Resim ve Şiir Yarışmaları

Tuşba Belediyesi ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile Geleneksel Resim ve Şiir Yarışmalarının 4. sü gerçekleştiriliyor.

Düzenlenen yarışmanın bu yılki konusu “Tuşba’da Engelsiz Yaşam” olarak belirlendi.

Tuşba Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Resim ve Şiir Yarışması’nda dereceye girenler, her yıl olduğu gibi bu yılda para ödülünün yanı sıra çeşitli hediyeler verilecektir.

Düzenlenen yarışmanın amacı; Tuşba İlçesinde öğrenciler arasında resim ve şiir yarışması düzenleyerek Engelsiz Yaşam hakkında farkındalık meydana getirmek ve Türk Milli Eğitim Temel Kanununda belirtilen Özel Eğitime Muhtaç Bireylerin toplum ile engellerini kaldırmak istenildiği belirtildi.

Yapılacak olan yarışma, Tuşba İlçe genelinde bulunan ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Lise ve ortaokullarının tümünde eş zamanlı olarak başlatılacaktır.

Yarışmanın şiir dalına Ortaokul 5.6.7.8.sınıf öğrencileri katılabilecek. Resim Dalında ise Lise 9.10.11.12. sınıf öğrencileri katılabilecektir.

Yarışmanın süresi 25 Ekim 2017- 24 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecektir. Sonuçların açıklanması ve ödül törenleri ise 03 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir.

4. Geleneksel Resim ve Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül dağılımı ise; Resim Dalında; 1.’ye Yarım altın, 2.’ye Çeyrek altın, 3.’ye 1 gram altın 4. ve 5.’ye ise Mansiyon ödülüne hak kazanacak. Şiir Dalında; 1.’ye Yarım altın, 2.’ye Çeyrek altın, 3.’ye 1 gram altın 4. ve 5.’ye ise Mansiyon ödülü verilecektir.

Yarışmaya başvuracak öğrencilerin 25 Ekim 2017- 24 Kasım 2017 tarihleri arasında eserleri ile birlikte okul idarelerine başvurmaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne Başvurabilir. 0432 214 0093 telefon numarasını arayabilir. www.tusba.bel.tr web sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three − one =