Türkiye’nin önde gelen eğitim konuşmacıları EDK’da!

öğretmen konferans
Eğitimde Değişim

Alanında birçok uzman insanın katılımıyla 19 Mart 2022 Cumartesi günü İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde düzenlenecek 8. Eğitimde Değişim Konferansında sunum, atölye ve panel etkinlikleri ile eğitim alanında birçok farklı konu ele alınacak.

Anaokulundan yükseköğretime kadar farklı kademelerde görev yapan 1000’den fazla eğitimcinin katılacağı EDK’da katılımcılara yönelik farklı sunum ve atölyelere olacak.

Oyunlaştırma

Oyunlaştırma uygulamaları günümüz eğitiminde kullanılan en yaygın etkinliklerin başında geliyor. Özellikle eğitim teknolojilerinin yaygınlaşması ve web 2.0 araçlarının derslerde aktif bir şekilde kullanılmasıyla oyunlaştırma aktivitelerinin kullanımı da artmıştır. EDK’de bu konuda alanlarında uzmanların yer aldığı sunum, atölye ve panellerde bilgilendirmeler ile birlikte deneyim paylaşımları yapılacaktır.

EDK’da yapılacak sunum ve atölyelerden bazıları

10 Adımda Oyunlaştırılmış Ders Planı Tasarımı
Ercan Altuğ YILMAZ – Dr. Zeynep AYDIN

Eğitimde Oyun ve Oyunlaştırma
Lara ÖZER – Eğitim Teknolojileri Uzmanı

Eğitimdeki Duygum:Oyun
Hidayet USKAL – OYUN Bavulu

Disiplinlerarası Oyun Tasarım Atölyesi
Belgin GÖKÇEN -Öğretmen Ağı Değişim Elçileri

Fen Bilimlerinde Farklılaştırılmış Ders Tasarımları, Fende Oyunlaştırma
Büşra AKKİREN – Uzman Fen Bilimleri Öğretmeni/Yazar – TED Edirne Koleji

UbD ve Ders Tasarımı

Eğitimde temel nokta bir konunun aktarılmasından ziyade bir dersin nasıl etkili tasarlandığıdır. EDK, katılımcılara Understanding by Design (UbD) ile birlikte farklı ders tasarım modelleri ile etkili bir ders tasarımının nasıl yapılacağı konusu ele alınacaktır.

EDK’da yapılacak sunum ve atölyelerden bazıları

Bir Öğretim Tasarımı: UbD’ye
İlkokuldan Başlamak
Göknur AŞÇI
Doktorant/Sınıf Öğretmeni/Zümre Başkanı
İELEV 125.Yıl İlkokulu

Farklılaştırılmış Eğitim Nedir, Ne Değildir?
Ayça DEMİREL KOÇER
Üsküdar SEV İlkokul Akademik Koordinatörü

2 Ters 1 Düz, Harmanlanmış Eğitim
Orhan Güney ÇINAR
Eğitim Yöneticisi

Düşünen Sınıflar Tasarlamak
Dr.Serkan DEMİR
Eğitmen,Yazar

Eğitimde Değişim Konferansı eğitim camiasında yer alan öğretmen, yönetici ve eğitim liderleri, alanında uzman kişilerin deneyim ve paylaşımlarını öğrenme fırsatı bulacaklar. 8. Eğitimde Değişim Konferansında da Prof. Dr. İrfan Erdoğan, Prof. Dr. Cem Balçıkanlı, Prof. Dr. M. Yaşar Özden, Prof. Dr. Murat Günel, Doç. Dr. Yavuz Samur, Doç. Dr. Sertel Altun, Doç. Dr. Devrim Akgündüz, Doç. Dr. Serkan ÖZEL, Doç.Dr. Ersin KARADEMİR, Doç. Dr. Gülseren Karagöz Akar, Dr. Burcu Aybat, Eser Dilsöz, Elif Pehlevan, Eyyüp Tanyıldız ve Zafer Karadayı gibi akademiden ve eğitim camiasında birçok uzman isim katılımcılarla deneyimlerini paylaşacak.

EDK’ye ayrıca onlarca okul kurucusu, okul müdürü, akademisyen, öğretmen, eğitim teknolojileri uzmanı katılıyor. Konferansta yer alan atölyelerin yanı sıra katılımcılar, meslektaşlarından başarılarının sırlarını ve iyi örnekleri de dinleyecekler. Ayrıca, katılımcılar COVID-19 pandemisi boyunca eğitimde yaşanan sorunların çözümlerine yönelik farklı ders tasarım modelleri, eğitimde doğru teknoloji entegrasyonu gibi konularda da bilgi sahibi olacak.

Bu konferans ile aynı zamanda meslektaşların birbirleriyle tanışmalarını ve kişisel öğrenme ağlarını geliştirmelerini de istiyoruz. Biliyoruz ki; birlikte çok daha güçlüyüz.
Bunun için; uzmanların atölyeleri, deneyim paylaşımları ve eğlenceli oturum aralarında ile yepyeni dostluklar ve bağlantılar kurma vakti!

http://egitimdedegisim.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

6 − 2 =