Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması Başvuruları Başladı

Türkiye’de, kadın girişimcilere yönelik çeşitli çalışmalar yürüten ilk özel banka olan Garanti Bankası, girişimcilik konusuna büyük önem veren, konuyu sayfalarına taşıyan Ekonomist Dergisi ve Türkiye’de kadın girişimciliği ve liderliğini geliştirmeyi hedefleyen sivil toplum örgütü KAGİDER’in iş birliğiyle 12. kez düzenlenen “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması” başvuru süreci başladı. Ülkemizdeki kadınların ticari ve sosyal “girişimci ruhunu” ortaya çıkartarak, Türkiye’deki kadın girişimci sayısının gelişmiş ülkelerin seviyesine yükselmesi için katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmaya 30 Eylül 2018’e kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

Yarışmanın kazananları 28 Kasım 2018 tarihinde yapılacak ödül töreni ile açıklanacaktır.

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi
Yaratıcı ve üretici fikri sermayeyle birleştirerek, kendi markasını yaratan, uzun ve kısa vadeli stratejik planlama yapan, üretim ve pazarlama kalitesinden ödün vermeden uyguladığı stratejilerle de farklılaşan ve dış pazarlara yönelik çalışmalar yapan tüm kadın girişimcilerimiz bu kategoride yarışabiliyor.

50.000 TL nakit para ödülü
1 yıl ücretsiz Ekonomist, Capital ve Elele Dergileri aboneliği
1 yıl ücretsiz KAGİDER üyeliği.

Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi
Bulunduğu sektöre farklı bir bakış açısı getiren, büyüme potansiyeline sahip, gelişim ve yeniliğe açık bir alanda faaliyet göstereni ve farklılık yaratan tüm kadın girişimciler bu kategoride yarışabiliyor.

40.000 TL nakit para ödülü
1 yıl ücretsiz Ekonomist, Capital ve Elele Dergileri aboneliği
1 yıl ücretsiz KAGİDER üyeliği

Türkiye’nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi
Bulunduğu yörenin ekonomisine katkıda bulunan, firmasında farklılık yaratan, cesareti ve farklı yaklaşımıyla yöredeki diğer kadın girişimcilere örnek olmuş tüm kadın girişimciler bu kategoride yarışabiliyor.

İlinde bulunan diğer kadın girişimcilere örnek olması
40.000 TL nakit para ödülü
1 yıl ücretsiz Ekonomist, Capital ve Elele Dergileri aboneliği
1 yıl ücretsiz KAGİDER üyeliği

Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi
Sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözüm üreten, sistematik ve olumlu etkiler yaratan, fırsatları fark eden ve bunları sosyal değişim için uygulayan tüm kadın girişimcilerimiz bu kategoride yarışabiliyor.

40.000 TL nakit para ödülü
1 yıl ücretsiz Ekonomist, Capital ve Elele Dergileri aboneliği
1 yıl ücretsiz KAGİDER üyeliği

Başvuru Koşulları
Resmi KOBİ tanımına giren hakim ortağı ya da sahibi kadın olan,
Türkiye’de faaliyet gösteren tüm işletme sahibi kadın girişimcilerimiz,
Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’na başvurabilirler.

Değerlendirme Kriterleri
Kriterler kategoriler arasında farklılaşacak olup başvurular, risk alma ve cesaretli olma, etkin müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama faaliyetlerindeki farklılaşma, finansal yapı, bulunduğu yörenin ekonomisine katkıda bulunarak fark yaratma, çevreye duyarlı, sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler getirmiş olma gibi kriterler kapsamında değerlendirilecektir.

https://www.garantikadingirisimci.com