Türkiyenin Geleceğini Şekillendirecek Gençler Aranıyor

TEMSİLCİLİK BAŞVURULARINI 14 HAZİRAN’a KADAR UZATIYORUZ

Düşün Taşın Derneği Üniversite Temsilcisi olmak  ve Türkiye’nin En Donanımlı 100 genci arasında yer alabilmek için son şansınız

22 Mayıs tarihinde başlayan, 08 Haziran 2012 tarihinde sonlandıracağımızı ilan ettiğimiz başvuru sürecemiz; üniversite öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunun sınav dönemlerine denk gelmesinden dolayı yüzlerce arkadaşımız başvuru yapamadıkları ile ilgili bize geri bildirimde bulundu. 

Bu sebeple; biz de başvuruları 14 Haziran 2012 Perşembe günü saat 18:00’a kadar uzatıyoruz. 

15 Haziran 2012 tarihinden itibaren temsilcimiz olmasını düşündüğümüz kişilere sonuçları duyurup 1 Temmuz’da İstanbul’da gerçekleştireceğimiz oryantasyon programına temsilci adaylarımızı davet etmeye başlayacağız.

Diğer tüm detaylar aşağıda yer almaktadır.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

Türkiye’nin En Donanımlı 100 Gencini çatısı altında toplamak, ülkemizin entelektüel birikimine katkı sağlamak ve insanların potansiyellerini arttırmak için 2 yıldır aralıksız çalışan Türkiye’nin en genç sivil toplum kuruluşlarından olan derneğimiz; geçtiğimiz yıl birlikte çalışmalar yaptığı 41 farklı üniversitedeki temsilci sayısını bu sene daha da arttırmak istiyor.

Kendi üniversitelerinin bulunduğu illerde Düşün Taşın Derneği’nin faaliyetlerini gerçekleştirmek, yeni projeler üretmek ve daha çok kitap okuyup değer üreten bir toplumun oluşmasına yardımcı olarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak isteyen tüm gençleri temsilcimiz olmaya davet ediyoruz.

Kuruluş amaçlarının en başında “Türkiye’nin kitap okuma sevgisi ve bilincini arttırmak” olan bizler, üniversiteler ile daha sıkı bir iletişim kurmak amacıyla temsilcilerimizi arıyoruz.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesindeki üniversitelerden arkadaşlarımızla Genel Merkez-İstanbul’daki etkinliklerimiz ile birlikte 70 farklı Kitap Okuma Günleri etkinliğini eş zamanlı olarak gerçekleştirdik ve binlerce insanın gündemine kitabı, düşünmeyi ve okumayı temsilcilerimiz sayesinde taşıdık. Ve önümüzdeki dönemde faaliyetlerimizi tüm Türkiye’ye yaygınlaştırıp ülkemizin geleceğine katkı sağlayarak yeni tohumlar ekmek istiyoruz.

22 Mayıs 2012 Salı günü itibari ile başlayan başvuru sürecinde temsilcimiz olmak isterseniz; ilgili linkteki formu doldurmanızı istiyoruz .14 Haziran 2012 Cuma saat 18:00 tarihine kadar talep toplayacağımız temsilcilik adaylığı başvurularını Dernek Yönetim Kurulu olarak tek tek değerlendireceğiz. Değerlendirmeler neticesinde temsilcimiz olmasını düşündüğümüz kişilere 15 Haziran Cuma gününe kadar sonuçları duyurup 1 Temmuz 2012 Pazar günü de İstanbul’da gerçekleştireceğimiz oryantasyon programına çalışmak istediğimiz arkadaşları davet edeceğiz. Bu oryantasyon programında adaylarımızla yüz yüze tanışıp gerekli bilgilendirme ve mülakatlarımızı tamamlayarak tüm kamuoyuna “Düşün Taşın Derneği’nin 2. Yıl Üniversite Temsilcilerini “ ilan edeceğiz.

Sizlere; kariyer, çevre edinme, etkinlik yapma yeteneği, sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alma, gönüllü çalışma konularında deneyim sağlayacak olan temsilcilik tecrübesi ile Türkiye’nin En Donanımlı 100 Genci olma yolunda sağlam adımlar atacaksınız.  Daha güzel bir dünya ve daha güzel bir gelecek için sizleri birlikte değer üretmeye davet ediyoruz.
ADAYLARDA ARADIĞIMIZ KRİTERLER

1)      Düşün Taşın Derneğinin vizyonuna uygun bir misyon sahibi olmak

2)      Kitap okumayı ve okutmayı çok sevmek

3)      Üniversite öğrencisi olmak

4)      Girişimcilik ruhuna sahip olmak

5)      En az üç kişilik bir kadro oluşturabilecek bir ekip kurmak

6)      Yaptığı işler ve projelerde sürekliliği sağlayabilmek

7)      Temsilciliği kabul edilmesi durumunda derneğe üye olmak

8)      İstanbul’da belli zamanlarda gerçekleştireceğimiz buluşmalara katılmak

9)      Organizasyon yeteneğine sahip olmak

10)   Yeniliklere açık olmak.
Başvuruların Başlangıç Tarihi: 22 Mayıs 2012 Salı 

Başvuruların Bitiş Tarihi: 14 Haziran 2012 Cuma saat 18:00

Temsilcimiz olmasını düşündüğümüz kişilere sonuçların duyurulması: 15 Haziran Cuma

Temsilci adayları ile İstanbul’da buluşma tarihi: 1 Temmuz 2012

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin