Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi, Akdeniz Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümü ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün ev sahipliğinde, Türkiye Biyolojik Mücadele Derneği, Türkiye Entomoloji Derneği, Türkiye Fitopatoloji Derneği ve Türkiye Herboloji Derneğinin destekleriyle 3-5 Şubat 2014 tarihlerinde Antalya’da yapılacaktır.

Kongrede ülkemizde yetiştirilen tarımsal ürünlerde ekonomik düzeyde kayıplara neden olan zararlı, hastalık ve yabancı ot konularında çalışan tüm paydaşları bir araya getirerek bitki koruma alanındaki çalışmaların paylaşılması amaçlanmıştır.

Kongrede, bitkisel üretimde sorun olan zararlılar, hastalık etmenleri ve yabancı otlar konularında yapılmış bilimsel nitelikli araştırmalar değerlendirilecektir. Yapılan çalışmalar sözlü veya poster bildiriler olarak sunulabilecektir. Sunuların seçimi ve değerlendirilmesi Kongre Bilim Kurulları tarafından gerçekleştirilecektir.

Kongrede bildiriler dört bölüm altında sunulacaktır:
1. Biyolojik mücadele,
2. Bitki zararlıları ve mücadeleleri,
3. Bitki hastalıkları ve mücadeleleri,
4. Yabancı otlar, parazit bitkiler ve mücadeleleri.

Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi, aynı zamanda X. Biyolojik Mücadele, IX. Entomoloji, XIV. Fitopatoloji ve VIII. Herboloji Kongreleri niteliğindedir. Bu kongrede de, Bitki Koruma Kongrelerinin bilimsel düzeyinin korunması yanında, siz katılımcıların sosyal beklentilerinin de karşılanması amacıyla yeşilin değişik tonlarını ve denizin sesini içinde bulunduran 5 yıldızlı Hotel Akka Antedon’da yapılacaktır.

Kongre düzenleme kurulu adına sizleri Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi’ne davet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayım. Kongreye katılımlarınızın ülke tarımına ve bitki koruma alanındaki çalışmalara güç vereceği inancıyla saygılar sunarım.

Kongre Düzenleme Kurulu Adına,
Prof. Dr. Hüseyin GÖÇMEN

GENEL BİLGİLER

Kongre Tarihi ve Yeri
3-5 Şubat 2014, Akka Antedon Hotel, Beldibi – Antalya
Kayıt ve Danışma Masaları
Kayıt ve danışma masaları kongre merkezinde 3-4-5 Şubat tarihlerinde 08:00-19:00 saatleri arasında açık olacaktır.
Bildiri Özetleri
Bildiri özetlerinizi 16 Eylül 2013 tarihine kadar, sadece internet aracılığıyla web sitemizdeki yönlerdirmeler doğrultusunda gönderebilirsiniz.
Yaka Kartı
Kayıt ve danışma masalarından kayıt işlemlerini tamamlayan konuklarımıza verilecek olan yaka kartlarını toplantı süresince güvenlik açısından mutlaka takılması gerekmektedir.

Toplantı Kiti
Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılara kayıt masalarından verilecektir.

Katılım Sertifikası
Toplantının kapanış günü kayıt masalarından verilecektir. Toplantıda erken ayrılacak konuklarımızın katılım belgelerinin hazırlanması için kayıt ve danışma masalarındaki görevlilere önceden haber vermeleri gerekmektedir.

İLETİŞİM

Bilimsel Sekreterya

Doç.Dr. Zübeyir DEVRAN (Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü)
E-Mail : [email protected]

Organizasyon Sekreteryası

Bilkon Turizm
Adres : Cinnah Caddesi Gelibolu Sokak No: 3/11 Kavaklıdere 06680 Ankara
Tel : 0312 466 1 466
Fax : 0312 466 1 468
E-Mail : [email protected]

Organizasyon sekreteryası kayıt, konaklama ve transfer hizmetlerinden sorumlu olup, bilimsel sorularınız için lütfen bilimsel sekreterya ile iletişime geçiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.