Türkiye Öğretmenler Kupası Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzce öğretmenlerimiz arasındaki iletişimi artırmak, birlik ve dayanışma duygularını geliştirmek, sporun önemini vurgulamak ve geniş kitlelere yayılmasında öğretmenlerimizin rehberliğinden yararlanmak amacıyla salon futbolu (futsal),3X3 basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında Türkiye Öğretmenler Kupası turnuvası düzenlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüzün talimatı, uluslararası oyun kuralları ve spor federasyonlarının ilgili mevzuatı ve iş birliği çerçevesinde yapılacak “Türkiye Öğretmenler Kupası” turnuvasına resmî ve özel okullarda görev yapan tüm öğretmenlerimiz katılabillecektir. Öğretmenlerimizin yalnızca bir branşta ve takımda yer alabileceği turnuva futsal, basketbol, voleybol ve masa tenisi olmak üzere 4 branşta yapılacaktır.

Öğretmenlerimizi 7-16 Ekim’de turnuvaya başvuruda bulunmaya davet eden Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, “Kaybedenin olmadığı, kalplerimizin aynı heyecanla attığı bir turnuva için gün sayıyoruz. Bütün meslektaşlarımızla aynı heyecanı yaşamak için Türkiye Öğretmenler Kupası’nda buluşuyoruz” dedi.

Turnuva için her ilçe merkezinde ayrı takımlar oluşturulacak. Başvuruları takiben 21-30 Ekim tarihleri arasında il birinciliği müsabakaları yapılarak sonuçları 31 Ekim’de açıklanacak. Turnuva; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz 1, Karadeniz 2, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere 8 bölge bazında düzenlenecek. Bölge birincilik müsabakaları 4-12 Kasım tarihleri arasında yapılırken sonuçları 13 Kasım’da açıklanacak. Bölge birincileri Öğretmenler Günü Haftası’nda Ankara’ya gelerek Türkiye Şampiyonluğu için mücadele edecek.

Turnuva sonunda ilk 3’te yer alan takımlara kupa, madalya ve başarı belgesi verilecek. İllerinde ve bölgelerinde bir üst tura katılmaya hak kazanan takım oyuncuları ise il müdürlükleri tarafından madalya ile ödüllendirilecek.

Türkiye Öğretmenler Kupası Şartnamesi için tıklayınız.